خورش انار و بادمجان برای شب یلدا

شب یلدا  یکی از بهترین شب ها برای ایرانیان است که دور هم جمع می شوند. طرز تهیه مسما بادمجان و انار را در سایه بونک مطالعه کنید و برای شب یلدا درست کنید. مواد لازم: گوشت مرغ 400 گرم دانه انار یک پیمانه آب انار دو پیمانه پیاز متوسط یک عدد روغن دو قاشق سوپخوری بادمجان قلمی 3 […]

main 1

شب یلدا  یکی از بهترین شب ها برای ایرانیان است که دور هم جمع می شوند. طرز تهیه مسما بادمجان و انار را در سایه بونک مطالعه کنید و برای شب یلدا درست کنید.

مواد لازم:

گوشت مرغ 400 گرم

دانه انار یک پیمانه

آب انار دو پیمانه

پیاز متوسط یک عدد

روغن دو قاشق سوپخوری

بادمجان قلمی 3 عدد

روش تهیه:

پیاز را پوست کنده و ریز خرد کنید؛ بعد در تابه ای مقداری رروغن بریزید و روی حرارت بگذارید وقتی روغن داغ شد پیاز را سرخ کنید و پس از برشته شدن آن را از روغن دراورده به کناری بگذارید.
مرغ را در روغن داغ در تابه گذاشته و سرخ کنید. بهتر است هنگام سرخ کردن درتابه را بگذارید تا مرغ بهتر سرخ شود. می توانید کمی نمک و فلفل هم به مرغ اضافه کنید تا طعم دار شود.
پس از سرخ شدن مرغ دانه های انار را هم به تابه اضافه کنید و پس از کمی تفت دادن پیاز سرخ شده را هم افزوده و خوب مخلوط کنید.
حالا نوبت اضافه کردن ادویه نمک و فلفل سیاه است پس از کمی تفت دادن مواد داخل تابه، می توانید آب انار را اضافه کرده و در ظرف را بگذارید تا با حرارت کم آرام آرام بپزد و جا بیفتد.
بادمجان ها را پوست کنده ،نمک زده و کناری بگذارید.
بعد از حدود 20 دقیقه آنها را با دستمال خشک کنید و در تابه ای با مقداری روغن سرخ کنید.
20 دقیقه مانده به آخر پخت ،بادمجانهای سرخ شده را به خورش اضافه کنید و اجازه دهید تا خورش جا بیفتد.

نکته 1 : اگر آب انار در دسترس نبود می توانبد ۲ قاشق سوپخوری رب انار غلیظ اضافه کنید.

نکته 2 : ادویه خورشی شامل زیره سیاه زنجبیل جوز هندی فلفل قرمز زردچوبه و فلفل سیاه است همینطور اگر دانه های انار ترش بود میتوانید کمی شکر به آن اضافه کنید.

منبع : لاپلاس