رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد با اشاره به آخرین وضعیت طرح‌های مصوب سفر سال ۱۳۸۶ رهبر معظم انقلاب به استان گفت: در مجموع به مناسبت دوازدهم دیماه سالروز سفر معظم له ۳۹۷ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد با اشاره به آخرین وضعیت طرح‌های مصوب سفر سال ۱۳۸۶ رهبر معظم انقلاب به استان گفت: در مجموع به مناسبت دوازدهم دیماه سالروز سفر معظم له ۳۹۷ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.

به گزارش روزیکشنبه روابط عمومی‌سازمان یادشده، سید مجتبی حسینی پور با تسلیت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و باگرامیداشت نهم دیماه روز بصرت و ۱۲ دیماه سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به استان پیشرفت ۱۰۰ درصد طرح‌ها و پروژه‌‌‌های مصوب سفر معظم له را اعلام کرد.

وی گفت: در چارچوب این سفر۷۲۱ طرح و پروژه با اعتبار اولیه ۱۷۳ میلیارد تومان به استان ابلاغ شد که ۲۱۶ میلیارد تومان آن سال‌‌‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۹ به اعتبار سفر افزوده شد.

وی اضافه کرد: امسال هم هشت میلیارد تومان دیگر به استان اختصاص یافت و مجموع اعتبار سفر تاکنون به۳۹۷ میلیارد تومان رسید  و در راستای طرح‌ها و پروژه‌‌‌های مصوب سفر و با توجه به شرایط،  درخواست توسعه برخی از طرح‌ها را استان ارایه کرد که با موافقت روبرو شد.

این مسئول اضافه کرد: سه طرح از جمله خوابگاه دانشکده علوم قرآنی میبد، تکمیل کتابخانه مرکزی یزد و تکمیل بیمارستان شهید رهنمون، ساخت پارکینگ بیمارستان و بیمارستان بحران در سال‌‌‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ از محل ردیف سفر، اعتبار دریافت کرد.

وی گفت: باتوجه به موقعیت بیمارستان رهنمون، ساخت پارکینگ از جمله ضرورت‌‌‌های طرح بود که اعتبار اختصاص یافت، همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا، سال گذشته پیشنهاد ایجاد بیمارستان بحران در جوار این بیمارستان ارایه شد.

 رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد در ادامه به مصوبه «توصیه ای» سفر رهبر معظم نیز اشاره کرد و مطالعه و اجرای باند دوم محور یزد – طبس، تکمیل مطالعه و اتصال راه آهن یزد به خط آهن اصفهان-شیراز و آب رسانی خط دوم به استان یزد را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد.

حسینی پور در خصوص راه اندازی طرح راه آهن یزد – اقلید تصریح کرد: این طرح با اعتبار خوبی که اختصاص یافت، هم اکنون با ۹۰ درصد پیشرفت و جذب ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه جدید تا پایان سال، امید است تا خردادماه سال ۱۴۰۱ فاز اول آن به بهره برداری برسد.

وی همچنین درباره باند دوم یزد – طبس گفت: ۲۴ کیلومتر این مسیر به بهره برداری رسید، ۴۳ کیلومتر هم در دست اجراست و مابقی در محدوده استان، در قالب قرارداد مشارکت ساخته می‌شود.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه یزد  در باره طرح بزرگ خط دوم انتقال آب به یزد هم خاطرنشان کرد: در مسیر طرح تغییری ایجادشد و از بهشت آباد به خرسان منتقل، ۶۰ کیلومتر آن اجرا شد، امسال  ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد و امید است با پیگیری‌‌‌های استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی‌شاهد تداوم عملیات این طرح بزرگ باشیم.

  • منبع خبر : ایرنا