روزهای زیادی در سال به مناسبتهای مختلف و برای گرامیداشت تلاشها و فعالیتهای انجام شده در حوزه‌های گوناگون نامگذاری شده است ، روز 21 آذر را هم مردم در فضای مجازی به عنوان روز خیاط تبریک گفته‌اند و این در حالی است که اطلاعات دقیقی دراین ارتباط در دسترس نیست.

روزهای زیادی در سال به مناسبتهای مختلف و برای گرامیداشت تلاشها و فعالیتهای انجام شده در حوزه‌های گوناگون نامگذاری شده است، روز ۲۱ آذر را هم مردم در فضای مجازی به عنوان روز خیاط تبریک گفته‌اند و این در حالی است که اطلاعات دقیقی دراین ارتباط در دسترس نیست.

خیاطی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین هنرها، هنری است که با انواع هنرهای قلاب  دروزی، عروسک دوزی، پرده‌دوزی، دوحت سرویس آشپزخانه مرتبط است و با این حال اغلب کسانی که انواع لباسهای مردانه و زنانه را می‌دوزند به خیاط معروف هستند.

خیاط هنرمندی است که زیبایی می‌آفریند و برای قامت افراد لباسهای زیبا می‍‌‌دوزند، همچنین هنر دستش فضای اتاقهای یک خانه و در کل فضای خانه‌ها را آراسته و زیبا می‌کند، حتی مکانهای برگزاری مراسم‌‌‌های مختلف نیز شاهد نمود هنر خیاطی هستیم که حاصل ذوق و سلیقه و تلاش خیاطان ماهر است.

روز جهانی خیاط بر همه خیاطان به خصوص بانوان خیاطی که زیر مجموعه منوی مشاغل خانگی پایگاه خبری بام میبد نامشان ثبت شده است، مبارک باد.

خانم‌ها فاطمه خبازان، مریم لوکی و خانم شیخی فعال در دوحت سرویس آشپزخانه  ، ندا دهقانی فعال در دوخت انواع لباس، اعظم دهقانی  فعال در دوخت انواع عروسک نمدی، ناهید دهقانی سازنده عروسک‌‌‌های بارانوس و خانم جعفری فعال در سیسمونی  و سرویس عروس روز جهانی خیاط بر همه شما مبارک.