با حضور فرماندارمیبد، حجت‌الاسلام فاضلی مسئول دفتر امام جمعه، رئیس شبکه بهداشت و جمعی از مسئولین، درمانگاه شبانه‌روزی حکیم در یخدان شهرستان میبد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این مراسم با گرامی‌داشت روز پرستار مجاهدت‌های ایام کرونای کادر بهداشت و درمان را خاطرنشان کرد و گفت: تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان در ایام کرونا را نمی‌توان فراموش کرد.

حسین فلاح افزود: قطعاً دغدغه‌های پزشکان و پرستاران و افراد خیر در تأمین زیرساخت‌های سلامت درشهرستان میبد باعث افزایش شاخص‌های سلامت درشهرستان میبد می‌شود.

فلاح گفت: راه‌اندازی این درمانگاه هم می‌تواند درارائه خدمات به شهروندان، باعث تأمین امنیت و سلامت مردم باشد.

دکتر حمید اشرفی مسئول این درمانگاه گفت: درمانگاه شبانه‌روزی حکیم درزمینی به مساحت هزار و ۲۰۰ مترمربع با زیربنای ۷۰۰ مترمربع در دوطبقه امروز راه‌اندازی شد.

اشرفی بابیان اینکه هدف از راه‌اندازی این درمانگاه کاهش بار مضاعف از دوش بیمارستان است افزود: خدمات اورژانس شبانه‌روزی، ویزیت بیماران عمومی‌و تخصصی و دندانپزشکی از خدماتی است که در این درمانگاه به بیماران ارائه خواهد شد.

وی بابیان اینکه این درمانگاه دارای داروخانه هم هست افزود: در آینده نزدیک، رادیولوژی و آزمایشگاه این درمانگاه هم راه‌اندازی خواهد شد.

اشرفی تصریح کرد: این درمانگاه با خرید یک میلیارد تومان تجهیزات درحال حاضر دارای ۱۰ تخت بستری است و به ۲۰ تخت افزایش خواهد یافت.