کارآفرین معلول میبدی در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد گفت: بعد از راه اندازی کارگاه تلاش شد با همکاری خود معلولان محصولات این کارگاه با راه اندازی فروشگاه‌ها به صورت شعب مختلف وابسته به کارگاه به معرض فروش گذاشته شود.

کارآفرین معلول میبدی در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی‌شهر میبد گفت: بعد از راه اندازی کارگاه تلاش شد با همکاری خود معلولان محصولات این کارگاه با راه اندازی فروشگاه‌ها به صورت شعب مختلف وابسته به کارگاه به معرض فروش گذاشته شود.

مهدی معصومی‌مشکل گرانی مواد اولیه و نیاز به تسهیلات برای تامین مواد اولیه برای توسعه کارگاهش را نیز یادآور شد و از مسئولان درخواست حمایت از کارگاه و افراد شاغل در آن کرد.

وی مشکلات نابسامان بودن محوطه و سقف کارگاه که از سال گذشته در یکی از مدارس واگذار شده از سوی آموزش و پرورش دایر است را یادآور شد و همچنین از مسئولان خواست از یکی از افراد شاغل در ارتباط  با تسهیل ازدواجش حمایت کنند.

این کارآفرین و قهرمان ورزشی شهرستان در رشته تنیس روی میز در ادامه با اشاره به چگونگی راه اندازی کارگاهش اظهار کرد: درسال ۹۸ در مسابقات تنیس روی میز اردن ۲۰۱۹ شرکت کردم و با وجود اینکه ۲ مدال طلا آورده بودم کسی احوالی از من نپرسید و پس از آن دنبال کار گشتم نتوانستم به دلیل معلولیت کاری در شرکتهای کاشی برای خود دست و پا کنم و به این دلیل برای ایجاد شغل هم برای خودم و هم افراد معلول و نیازمند دیگر کارگاه تولید عروسکهای جیموجی راه اندازی کردم.

وی ادامه داد: مدتی بعد از راه اندازی کارگاه شروع به راه اندازی کارگاه ماسک کردم که به مرور فعالیت کارگاه گسترده شد و با  گرفتن تسهیلات تجهیزات را ارتقا داده شد، مکان کارگاه را نیز تغییر کرد و زمینی نیز برای راه اندازی ساختمان جدید کارگاه خریداری شد.

سه هزار و ۳۳۷ معلول در اداره بهریستی میبد پرونده دارند و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.