فرماندارمیبد در دیدار مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تأکید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از تدوین دانشنامه دفاع مقدس در شهرستان میبد خبر داد. به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، حسین فلاح گفت: در این دانشنامه به نقش شهرستان میبد در دوران دفاع مقدس در سه حوزه شهدا و شخصیت‌های […]

فرماندارمیبد در دیدار مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تأکید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از تدوین دانشنامه دفاع مقدس در شهرستان میبد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، حسین فلاح گفت: در این دانشنامه به نقش شهرستان میبد در دوران دفاع مقدس در سه حوزه شهدا و شخصیت‌های تأثیرگذار و، جغرافیا و فرهنگی و اجتماعی با استناد به مرجع کاملاً علمی‌پرداخته خواهد شد.

فلاح بابیان اینکه شهرستان میبد به رهبری مرحوم آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه فقید میبد در منطقه با تشویق جوانان انقلابی در شرکت در جبهه‌های نبرد، نقش مهمی‌در هشت سال دفاع مقدس ایفاء کرد تصریح کرد: به‌طوری‌که امروز شهرستان میبد با تقدیم بیش از ۵۰۰ شهید گلگون‌کفن درراه نظام و کشور و انقلاب، خردسال‌ترین و مسن‌ترین شهید دفاع مقدس را در خود جای‌داده است که افتخاری بزرگ برای استان و شهرستان است.

وی گفت: باید از همه ظرفیت‌ها به‌ویژه اقداماتی که از سوی ادارات بنیاد شهید، جهاد کشاورزی، سپاه و سایر نهاد و گروه‌های مختلف مردمی‌و جهادی در این زمینه انجام‌شده است استفاده شود تا دانشنامه درخور شهرستان میبد تهیه و تدوین گردد.