استاندار یزد گفت: صاحبان صنعت و کارآفرینان میبد در انجام کارهای خیر ، رسیدگی به مشکلات مردم ، پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی و مواظبت بر اینکه شهروندی به نان شب محتاج نشود ، الگو و نمونه مطرح درسطح کشور هستند.

استاندار یزد گفت: صاحبان صنعت و کارآفرینان میبد در انجام کارهای خیر، رسیدگی به مشکلات  مردم، پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی و  مواظبت بر اینکه شهروندی به نان شب محتاج نشود، الگو و نمونه مطرح درسطح کشور هستند.

مهران فاطمی‌در مراسم افتتاح سالن ورزشی مصلی آیت الله اعرافی افزود: این مجموعه ورزشی به همت مجموعه خیرین و خیر اندیشان  و صنعتگران و با همکاری بخش دولتی در محل مصلی آیت الله اعرافی  راه اندازی شده و با تکمیل  مکان نمایشگاه و کتابخانه یک  مجموعه فرهنگی ورزشی و اجتماعی الگویی شکل می‌گیرد.

وی با قدردانی از همه کسانی در راه اندازی این مجموعه نقش داشتند اظهار کرد: هر سه ورزش همگانی، قهرمانی و پهلوانی نیاز استان و توجه به ایجاد نشاط نیز باید در دستور کار و اولویتهای فرهنگی و اجتماعی همه ما قرار گیرد.

استاندار یزد همچنین از امام جمعه میبد به عنوان یکی از  مفاخر و پشتوانه‌های استان یزد و یکی از چهره‌های بسیار پر فروغ در سطح ملی نام برد و تصریح کرد: همه صنعتگران و خیرین میبد در یک مسیر پیگیری شده از سوی امام جمعه و مسئولان این شهرستان در حرکت  هستند و انشاالله سایر شهرستان‌های استان نیز در این مسیر حرکت می‌کنند.

امام جمعه میبد نیز گفت: جوان به عنوان نیروی محرکه جامعه باید اهل علم، عبادت، با نشاط و فعال و سالم باشد واگر جوانان جامعه‌ای از  این ویژگی‌ها بی بهره باشند، آن جامعه به سمت سقوط و سراشیبی پیش می‌رود.

آیت الله اعرافی جوانان را نیروی محرکه و ستون فقرات انقلاب اسلامی‌خواند و از همه جوانان ورزشکار قدردانی کرد و افتخار مسئولان گذاشتن ریل در مسیر عزت و سلامت و پیشرفت و درخشش جوانان در سطح شهر، استان و کشور عنوان کرد.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی‌هم از همت و پیگیری امام جمعه، مسئولان و خیرین و صنعگران شهرستان برای راه اندازی مجموعه ورزشی مصلی آیت الله اعرافی قدردانی کرد و به خصوص خیرین بخش صنعت و بخشهای دیگر را منشاء کارهای حمایتی و معیشتی، ساخت و ساز پروژه‌‌‌های فرهنگی، عمرانی و درمانی ذکر کرد.

سید جلیل میرمحمدی در ادامه با اظهار امیدواری به تداوم ساخت و ساز و تکمیل پروژه‌‌‌های خیری دیگر در سطح شهرستان، دیده شدن پروژه‌‌‌های نیمه تمام شهرهای میبد و تفت در سفر رییس جمهور به استان یزد از استاندار خواستار شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این مراسم گفت: مجموعه ورزشی مصلی آیت الله اعرافی در زمینی به مساحت ۲ هزار و۸۰۰ مربع واگذار شده از سوی امام جمعه میبد به اداره ورزش و جوانان و با ۸۰ هزار میلیون ریال اعتبار به بهره‌برداری رسیده‌است.

مسعود شریعتی کمک‌های امام جمعه میبد برای توسعه ورزش شهرستان با اختصاص مبالغی از وجوهات  و مشارکت خیرین، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی‌و بخشدار میبد در ساخت و ساز پروژه‌‌‌های خیری را نیز یاد آور شد.

حسین فلاح فرماندار میبد هم از مشارکت خیرین در ساخت و ساز پروژه سالن ورزشی مصلی آیت الله اعرافی قدردانی کرد.

در پایان مراسم از خیرین و صنعتگران و مسئولان شهرستان برای توسعه ورزش شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.