بخش‌های فیزیوتراپی ، آندوسکوپی وکلونوسکوپی بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد با هزینه کرد پنج میلیارد تومان اعتبار خیری و دولتی با حضور امام جمعه ، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی ، مسئولان و خیرین مشارکت کننده در ساخت و ساز این پروژه درمانی بهره‌برداری شد.

بخش‌های فیزیوتراپی، آندوسکوپی وکلونوسکوپی بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد با هزینه کرد پنج میلیارد تومان اعتبار خیری و دولتی با حضور امام جمعه، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی‌، مسئولان و خیرین مشارکت کننده در ساخت و ساز این پروژه درمانی بهره‌برداری شد.

عضو هیات مدیره موسسه خیری بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد در حاشیه برنامه افتتاحیه یاد شده در گفت و گو با ایرنا با اشاره به ۲ و نیم میلیارد تومان اعتبار خیری و همچنین ۲ و نیم میلیارد تومان اعتبار دولتی برای راه اندازی بخشهای افتتاح شده گفت: این ۲ بخش از سال ۹۸ شروع به بازسازی شد و امروز با حضور مسئولان به بهره‌برداری رسید.

ذبیح الله برجسته در ادامه گفت: بخش فیزیوتراپی قبلا یک فضای کوچک با سه تخت برای بیماران بستری و سرپایی بود و اکنون با بهره برداری بخش جدید به ۱۸ تختخواب ارتقا یافته و بخشی از تجهیزات آن نیز تامین شده و بخشی هم باید تهیه شود.

وی با اشاره تصریح کرد: هم‌اکنون نیز برای تکمیل و به روز کردن تجهیزات این بخش و همچنین بازتوانی و توابخشی قلبی ریوی نیاز به کمک خیرین به میزان ۲ و نیم میلیارد تومان است.

عضو هیات مدیره موسسه خیری بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد همچنین اظهار کرد: مرحوم محمد زارع خیر بخش آندوسکوپی، محمد رضا ثواقبی، خانواده مرحوم حاجیه حمیده دهقانی، خانواده مرحوم حاجیه بی بی فاطمه دهقانی و همچنین خانواده حاجی میرزا حسین دهقانی عمده هزینه خیری این ۲ پروژه را متقبل شدند.

بیمارستان میبد سال ۱۳۶۸ مراحل ساخت آن به همت شادروانان میرزا محمد صادقیان و سیدحسین میردهقان (کرباسی) در زمینی به مساحت ۱۱۰ هزار مترمربع و با حدود ۱۲ هزار مترمربع زیربنا شروع شد و با همکاری دانشگاه شهید صدوقی یزد تجهیزات زیربنایی آن تکمیل و در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۸۰ افتتاح شد.

 هم اکنون این واحد درمانی دارای ۳۰۰ تخت بستری و فضای فیزیکی استاندارد و تجهیزات درمانی  است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.