امام جمعه میبد از تربیت 70 مدیر برای جایگزین شدن مدیران بازنشسته مدرسه‌های میبد خبر داد و گفت: طرح توانمند سازی و مهارت افزایی مدیریت مدارس میبد با همکاری یک تیم متخصص و متعهد تعلیم و تربیت اجرا می شود.

امام جمعه میبد از تربیت ۷۰ مدیر برای جایگزین شدن مدیران بازنشسته مدرسه‌های میبد خبر داد و گفت: طرح توانمند سازی و مهارت افزایی مدیریت مدارس میبد با همکاری یک تیم متخصص و متعهد تعلیم و تربیت اجرا می‌شود.

آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای آموزش و پرورش میبد افزود: با اجرای طرح یاد شده نسل جوان مدیران کار خود را در مدارس شروع می‌کنند و رویکرد طرح نیز تربیت مدیران آگاه و دارای گفتمان انقلاب اسلامی‌،توانا و کارآمد، توانمند و مسئول برای شهر و همچنین رویکرد جامع به مدیریت علمی‌و کارآمد مدارس و تجربه پژوهشی است.

امام جمعه میبد ادامه داد: با اجرای طرح هفت درس که هر کدام به میزان ۲ واحد ارزش دارد در سه روز آخر هفته ارایه می‌شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی‌میبد تصریح کرد: آموزش و پرورش میبد باید در همه ابعاد  سرآمد باشد و مسیر تلاش مضاعف در همه ابعاد ادامه پیدا کند و دانش آموزان با نشاط، با روحیه و اخلاق و علم ودانش تربیت شوند.

وی در ادامه اظهار کرد: همه ما در برابر رشد دانش آموزان غیر بومی‌هم اتباع و هم غیر اتباع در همه زمنیه‌ها و ابعاد علمی‌، اخلاقی، معنوی مسئولیت مضاف داریم همان‌گونه که طرحی بر اساس سیاست کلان در حال پیگیری است و باید با برآورد دقیق و به شکل سند و برنامه جامع برای رشد دانش آموزان غیر بومی‌ارایه و با فعالیت مضاعف مدارس اجرا شود.

امام جمعه میبد همچنین با تشکر از همکاری آموزش و پرورش در افزایش مشارکت مردم در تزریق واکسن کرونا، مشارکت و گسترش بیشتراکسیناسیون ورسیدن آن به ۱۰۰ درصد و اجرای دقیق شیوه نامه‌‌‌های بهداشتی درمدارس و جبران آسیب‌ها و کمبودهایی که دانش آموزان  در ۲ سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا داشتند را خواستار شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی‌با گرامیداشت روز سوادآموزی بر ارایه برنامه سواد دار شدن افراد زیر ۵۰ سال به صورت کامل با  تعیین شاخص ۹۹ درصد تاکید کرد.

اعرافی از اجرای طرح قرآنی با همکاری معلمان در آموزش قدردانی کرد و خواست اجرای آن در همه مدارس پیگیری شود.  

وی پرداخت حقوق وقف را نیز یادآور شد و خواست همه مردم، مدارس و آموزش و پرورش هرسال پرداخت  آن را مورد توجه قرار دهند و در ادامه نیز به اجرای طرح معماری سنتی در مدارس که نقش مهمی‌در تربیت دانش آموزان دارد، اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد میبد با پیشگام شدن اولین الگوی ساخت مدرسه ایرانی را ارایه دهد.

امام جمعه میبد در ادامه خواستار ارایه گزارش فعالیتهای انجام شده در ارتباط با پیوستهای آموزش و پرورش در اداره‌های مرتبط و ارسال آن به فرمانداری و دفتر امام جمعه شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با گرامیداشت مقام آیت الله مدرس و معرفی کتاب «گنجینه خواف» در ارتباط با زندگی آیت الله مدرس اظهار کرد: آیت الله مدرس شخصیت نادرعصر حاضر بودند و الگویی کامل برای همه عالمان دین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌بودند و همچنان الگو هستند.

در این نشست گزارشهایی در ارتباط با اجرای طرح قرآنی در تعدادی از مدرسه‌‌‌های ابتدایی شهرستان با همکاری داوطلبانه و فی سبیل الله ۲۰۰ نفر از معلمان، اجرای طرح حضور کارشناس مذهبی در مدارس به صورت نیمه وقت به جز ساعتهای نماز برای پیگیری  رفع آسیبهای اجتماعی و کاهش تاثیر پذیری فرهنگی در مدارس ارایه شد.

همچنین نقش آموزش و پرورش در افزایش مشارکت مردم در تزریق واکسن کرونا یادآوری شد.

۲۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۱۵۶ مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی در سال ۱۴۰۰ مشغول به تحصیل هستند و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا