معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: یزدی ها پرچمدار توسعه فرهنگ اسلامی هستند و همواره در علم و معرفت دینی سرآمد بودند.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: یزدی‌ها پرچمدار توسعه فرهنگ اسلامی‌هستند و همواره در علم و معرفت دینی سرآمد بودند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، عصر در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یزد افزود: مردم دارالعباده و دارالعلم این استان در زنده نگه داشتن یاد شهید و شهادت همواره در تمامی‌صحنه‌ها حضور جدی دارند و در این زمینه در کشور زبانزد هستند.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: توجه به شهدا و زنده بودن روح شهید و شهادت در خانواده‌ها وجود دارد،  لازم است ما  به عنوان کارگزار اقدام‌‌‌های فرهنگی در زمینه ثبت معنوی شهید و شهادت تلاش کنیم.

رییس بنیاد شهید و امورایثارگران کشور گفت: باید در سطح عمومی‌خدمت رسانی به شهید و شهادت پیگری شود و این وظیفه فقط به عهده این نهاد نیست و باید یاد و بزرگداشت شهید  میدان دار اقدام‌‌‌های فرهنگی مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

همچنین استاندار یزد در این نشست گفت: توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سرلوحه فعالیت‌‌‌های اداره‌‌‌های استان قرار دارد.

مهران فاطمی‌افزود: یزد چهار هزار شهید در دفاع مقدس تقدیم  انقلاب کرد که از این تعداد یکهزار نفر از شهدای دانش آموز هستند و به همین دلیل کنگره ملی هزار شهید دانش آموز استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سالانه ۴۰۰ یادواره شهید در استان برگزار می‌شود، در حالی که این تعداد در سایر استان بیشتر  از ۸۰ یادواره نیست و این امر نشانه احترام مردم دارالعباده یزد به فرهنگ ایثار و شهادت است.

استاندار یزد اظهارکرد: بسیاری از اقشار مختلف مردم به مصداق عمل صالح در راستای خدمت به شهید و شهادت نسبت به برگزاری یادمان شهدا و همچنین یادواره‌ها اقدام می‌کنند و این موضوع قابل تجلیل است.

در این نشست تعدادی از مدیران و نمایندگان دستگاه‌‌‌های مرتبط پیشنهادها و درخواست‌‌‌های خود را مطرح کردند و تصمیم هایی اتخاذ شد.

  • منبع خبر : ایرنا