همایش شکوه اقتدار بسیج با حضور مردم ، مسئولان ، نیروهای بسیجی و فرماندهان در مصلی آیت الله اعرافی برگزار شد.

همایش شکوه اقتدار بسیج با حضور مردم، مسئولان، نیروهای بسیجی و فرماندهان در مصلی آیت الله اعرافی برگزار شد.

همایش اقتدار بسیجیان به مناسبت هفته بسیج (۲۹ آبان تا پنجم آذر) در میبد با شعر خوانی حبیب خشایی شاعر میبد، اجرای سرود توسط گروه سرود شهید سلیمانی و رژه موتوری در صحن مصلی آیت الله اعرافی و در سطح شهر همراه بود.

فرمانده بسیج ناحیه میبد در این آیین برگزار شده با بیان سخنانی گفت: همه مسئولان و کسانی که در انجام فعالیتها و اجرای برنامه‌ها به خصوص در مقابله با شیوع ویروس کرونا همکاری کردند و همچنان پای کار هستند بسیجی محسوب می‌شوند.

سرهنگ مصطفی بهشتی افزود: افتخار ما این است که فرماندار و همه مسئولان شهرستان بسیجی هستند و همکاری‌ها و پشتیبانی‌های انجام شده در ۲ سال گذشته وضعیت شیوع ویروس کرونا ستودنی است و باید از همه تلاش‌های انجام شده در نهضت خدمت رسانی به مردم  قدردانی کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: بسیجی بودن به داشتن پرونده، کد و شناسه نیست و به فرموده مقام معظم رهبری هر کس برای مردم کار می‌کند، بسیجی است.

نیروی بسیجی دارای نیروی ایمان و روحیه جهادی است

مدرس حوزه علمیه میبد هم در این مراسم گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که در قرآن هم به آن اشاره شده و بسیجی نیز جا و مکان وزمان نمی‌شناسد، بسیج و بسیجی نیرویی جان بر کف و در خدمت ولایت و زمینه ساز ظهور امام عصر (ع) است.

حجت الاسلام شیخ مرتضی برزگر افزود: افراد دارای روحیه بسیجی برای پیشرفت شهر و کشور خود دست از تلاش برنمی‌دارند، افراد بسیجی به مدد نیروی ایمان و علم و روحیه جهادی به پیشرفت اسلام  و جای دادن دین اسلام در قلوب مردم دنیا می‌کنند.

وی گفت: انگیزه بسیجی بودن از ایمان فرد بسیجی نشات گرفته و باید این برند و روحیه استقامت و جهادی که از سرمایه‌‌‌های بزرگ یک بسیجی است، حفظ کرد.

گفتنی است گروه سرود شهید سلیمانی که از بهمن ماه سال ۹۹ کار خود را شروع کرده و برگزیده برنامه طلایه داران برگزار شده  در سطح استان است.

حدود ۵۰ پایگاه مقاومت بسیج در شهرستان میبد زیرمجموعه پنج حوزه برادران و ۲ حوزه خواهران فعالیت دارد و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری  در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

۳۲۰ هزار نفر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان یزد در اقشار مختلف بسیج سازماندهی و فعالیت دارند.