مسابقه کتابخوانی زندگی به سبک سنتی به مناسبت هفته گرامیداشت کتاب و با همکاری یکی از گروه‌های مردمی و فعال در حوزه گردشگری میبد برگزار می شود.

مسابقه کتابخوانی زندگی به سبک سنتی به مناسبت هفته گرامیداشت کتاب و با همکاری یکی از گروه‌های مردمی‌و فعال در حوزه گردشگری میبد برگزار می‌شود.

مسابقه یاد شده با موضوع سفری به گذشته و اصالت شهر یزد با همکاری گروه میبد فردا و لیلا قزوینیان نویسنده کتاب «زندگی به رنگ سنتی» در تاریخ ۲۰ آذر ۱۴۰۰ برگزار می‌گردد.

مهلت تهیه کتاب برای شرکت در این مسابقه فرهنگی از یک تا ۱۷ آذر ماه است و علاقمندان می‌توانند برای تهیه کتاب در فضای مجازی با شماره تلفن ۰۹۳۵۰۷۱۵۵۳۵ در ارتباط باشند.

کتاب زندگی به سبک سنتی با گویش یزدی نوشته شده و شامل زندگینامه شخصیت اصلی  کتاب و خاطرات و اتفاقات روی داده شده از سال ۱۳۰۳ تا جوانی وی است.

زندگینامه واقعی و داستان عاشقانه در آخر کتاب گنجانده شده و علاوه بر بیان زندگینامه بانوی داستان در این کتاب نوع زندگی کردن مردم در آن زمان‌ها و ابزارها و وسایلی که در زندگی‌‌‌های خود استفاده می‌کردند، نیز شرح داده شده‌است.

در کتاب زندگی به سبک سنتی مطالبی نیز در ارتباط با غذاهای سنتی همراه با طرز تهیه آن، رسم و رسومات یزد و مراسمهای که داشتند و دارند، اتفاقات و خاطرات آن زمان، برخی آثار تاریخی یزد و در کل اصالت یزد و یزدیها به صورت  چکیده نوشته شده است.