مدیرکل آموزش و پرورش یزد از واکسیناسیون ۹۵ درصدی دانش‌آموزان و کارکنان واحدهای آموزشی استان خبرداد و گفت: بازگشایی کامل مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می شود و بستر مناسب برای انجام این مهم فراهم شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش یزد از واکسیناسیون ۹۵ درصدی دانش‌آموزان و کارکنان واحدهای آموزشی استان خبرداد و گفت: بازگشایی کامل مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود و بستر مناسب برای انجام این مهم فراهم شده است.

محسن موحدی فرد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در بازگشایی حضوری مدارس، علاوه بر تهویه مناسب کلاس‌های درس، رعایت فاصله ۱.۵ متری و مساحت ۲.۲۵ متری برای هر دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

وی رعایت پروتکل ۰۶ توسط کادر مدارس و اولیای گرامی‌را الزامی‌دانست و تاکید کرد: اولیای محترم همکاری لازم را در خصوص آموزش و رعایت بهداشت فردی و گروهی به فرزندانشان داشته باشند و در صورت بیماری از حضور دانش‌آموزان در مدارس تا زمان بهبودی کامل ممانعت کنند.

به گفته موحدی فر مدارس موظف به رعایت تمامی‌پروتکل‌ها، دستورالعمل‌ها و استانداردهای اعلام شده برای تامین سلامت دانش آموزان هستند تا نگرانی در این زمینه برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان ایجاد نشود.

استان یزد با جمعیت حدود یک میلیون و دویست هزار نفر، بیش از ۲۶۰ هزار دانش آموز دارد.

بر اساس پروتکل ۰۶ مدارس شهری باید به ازای هر دانش آموز  ۲ متر و بیست و پنج صدم متر مربع مساحت داشته باشند و فاصله هر دانش آموز با دانش آموز کناری نیز باید به اندازه یک و نیم متر مربع باشد.