جشنواره پژوهشگران برتر از سوی شرکت فناوری و مهندسی پرتو صنعت طلایی طی دادن فراخوان برگزار می‌شود.

جشنواره پژوهشگران برتر از سوی شرکت فناوری و مهندسی پرتو صنعت طلایی طی دادن فراخوان برگزار می‌شود.

رییس نخستین جشنواره پژوهشگران برتر در این ارتباط  با اشاره با اینکه تحقیق و پژوهش از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است و پیشرفت و ترقی در هر کشور نتیجه آن است،  گفت: با توجه به جایگاه پژوهش و فناوری، شورای فرهنگ عمومی‌کشور، ۲۵ آذر ماه را به این نام اختصاص داد.

سید محمدرضا حسینی علی آباد افزود:  وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز از سال ۱۳۷۹ خورشیدی هفته آخر آذر را به نام هفته پژوهش نام‌گذاری کرد و از سال ۱۳۸۴ به عنوان هفته پژوهش و فناوری تغییر نام یافت.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اهمیت هفته پژوهش و فناوری از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۶ آذر ماه هر سال و نظر به اهمیت پژوهش و تحقیق پژوهشگران و محققان، شرکت فناوری و مهندسی پرتو صنعت طلایی طی فراخوان، ۱۵ پژوهشگر برتر را بر اساس دستورالعمل بیست و دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور، انتخاب و تندیس، حکم پژوهشگر برتر و تقدیرنامه به آنها تقدیم می‌کند.

وی  با بیان اینکه هر سال این فراخوان از ۳۰ شهریور ماه آغاز می‌گردد و تا ۱ آذر ماه همان سال پذیرای دریافت رزومه علمی‌پژوهشگران، اساتید، اندیشمندان و دانشجویان فرهیخته می‌باشد، افزود: به دلیل شرایط کرونایی، این جشنواره در دوره نخست به صورت مجازی برگزار می‌گردد و علاقه مندان می‌توانند رزومه علمی‌خود را به آدرس confnashr.ir ارسال نمایند.

رییس جشنواره پژوهشگران برتر با بیان اینکه این جشنواره به مناسبت روز پژوهش ۲۵ آذر ماه برگزار و از پژوهشگران برتر تجلیل می‌گردد، اضافه نمود: شرکت در این فراخوان کاملا رایگان است و تمام دانشجویان و دانش آموختگان تمامی‌رشته‌‌‌های تحصیلی و در تمامی‌مقاطع تحصیلی می‌توانند در این رویداد بزرگ شرکت نمایند و هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

جشنواره پژوهشگران برتر

حسینی علی آباد ادامه داد: ۶ تندیس متعلق به پژوهشگران مقطع کارشناسی (دانشجو و دانش آموخته) می‌باشد. همچنین ۵ تندیس متعلق به پژوهشگران مقطع کارشناسی ارشد (دانشجو و دانش آموخته) می‌باشد و ۴ تندیس نیز متعلق به پژوهشگران با داشتن مدرک دکتری تخصصی و دانشجویان این مقطع است.

همچنین دبیر علمی‌جشنواره پژوهشگران برتر گفت:  لازمه نیل به اهداف توسعه ملی در سطوح بالا برخورداری از دانش و تکنولوژی پیشرفته است‌ که‌ تنها در سایه انجام پژوهش‌های‌ بنیادی‌، کاربردی و توسعه‌ای کسب می‌شود.

سمیه صائب نیا افزود: تجارب جوامع پیشرفته و کـشورهایی کـه در سـال‌های گذشته پدیده عقب‌ماندگی را پشت سر گذاشته‌اند، گواهی بر این واقعیت‌ است‌.در واقع حل‌ ‌مشکلات‌ و رفع نیازهای توسعه علمی‌بیشتر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به وسیله دانشگاه‌ها و در سایه انجام پژوهـش‌های علمی‌و نوآوری‌های اساتید و پژوهشگران دانشگاهی صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد:امید است این جشنواره بتواند فرصت تعامل و تبادل دانش میان پژوهشگران در عرصه آموزش و دانشگاه را فراهم نماید.، همچنین موجب  ایجاد انگیزه، شور و اشتیاق میان دانشجویان برای حرکت به سمت پژوهش و فناوری گردد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که بتوانیم  مدعی باشیم که این جشنواره فرصت خوبی برای ایجاد انگیزه بین پژوهشگران و از همه مهتر این پژوهش‌‌‌های انجام گرفته موجبات حل‌ ‌مشکلات‌ و رفع نیازهای توسعه علمی‌است و با برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره گامی‌هر چند کوچک در آبادانی کشور عزیزمان ایران برداریم.