فرماندار میبد گفت: بسیج یک شغل نیست، همه افراد جامعه در انجام فعالیت‌ها و وظیفه‌‌‌های خود در شرایط سخت بسیجی، تاثیر گذار و نقش آفرین هستند، حفظ و ترویج این روحیه و فرهنگ ارزشمند باید در دستور کار قشرهای مختلف مردمی‌قرار گیرد.

حسین فلاح در نشست گرامیداشت هفته بسیج (۲۷ آبان تا پنج آذر) با شعار «بسیج پاره تن مردم است» افزود: دشمنان نظام در محاسبه‌های خود نسبت به رسوخ فرهنگ بسیجی در تار و پود جامعه و ماندگار شدن انقلاب اسلامی‌آگاهی نداشتند  و ما  همه باید به افراد بسیجی در پایدار نگه داشتن نظام جمهوری اسلامی  افتخار کنیم.

وی جمله‌‌‌های «فرهنگ بسیج انقلاب را بیمه می‌کند»  و «کاش من هم یک بسیجی بودم» از فرموده‌‌‌های مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) را یادآور شد و تصریح کرد: بسیج اختصاص به جبهه،   جناح و قشر خاص ندارد، یک صنعتگر، یک کشاورز که به دنبال اشتغال و تولید و گردش سرمایه ایجاد کردن در شرایط سخت اقتصادی است، یک بسیجی محسوب می‌شود.

وی افزود: یک کارمند که فراتر از ساعتهای اداری به مردم خدمت می‌کند نیز بسیجی است و همه باید بدانیم که این فرهنگ تاثیر گذار یک سرمایه است و همه باید در حفظ و ترویج آن تلاش کنیم.

فرمانده بسیج ناحیه میبد هم در این نشست به برنامه ریزی ۲۰۰ برنامه در هفته بسیج و از میان آنها ۱۰ برنامه محوری اشاره کرد.

سرهنگ مصطفی بهشتی همچنین از فعالیتهای بسیجی وار و همچنین تلاش‌ها و حمایت‌های فرماندار میبد در حمایت از اقدامات انجام شده از سوی بسیج ناحیه میبد قدردانی کرد.

افراد بسیجی چون قطرات آب در کنار  ید واحد هستند

نماینده ولی فقیه در بسیج ناحیه میبد هم گفت: انسان بسیجی و مومن ویژگیهای آب نشانه حیات و پاکیزگی دارد و هر جا قدم نهد، آبادانی، امنیت، آسایش و پاکی و دوری از آلودگی حاکم می‌شود.

سید محمد هادی سلیمانی افزود: آب در هر ظرفی ریخته شود شکل ظرف تغییر می‌کند و در عین حال ماهیت آن تغییر نمی‌کند، انسان مومن و بسیجی هم هویت و ماهیت خود را در هر شرایطی حفظ می‌کند و افراد بسیجی چون قطرات آب در کنار  ید واحد هستند.

وی ادامه داد: بسیج از مردم، با مردم و کنار مردم است و در همه صحنه‌ها و حوزه‌‌‌های مورد نیاز  برای خدمت رسانی وارد می‌شود و با همکاری و توان خود به مردم خدمتگزاری می‌کند.

این مسئول تصریح کرد: بسیج کلید طلایی خداوند متعال در دست افراد مومن است.

برنامه‌های هفته بسیج در میبد

معاون فرهنگی بسیج ناحیه میبد هم به برنامه شنیدن سخنرانی مقام معظم رهبری در روز چهارشنبه سوم آذر با عنوان همایش اقتدار  در مصلی آیت الله اعرافی، تجلیل از هفت فرمانده بسیجی رزمنده دوران دفاع مقدس در هفت محله،   نمایشگاه مجازی بوسه بر دست به عنوان برنامه‌‌‌های محوری هفته گرامیداشت بسیج در میبد اشاره کرد.

مرتضی بهشتی در ادامه به نمایش عملکرد بسیج به صورت محله‌ای  در روز یکشنبه ۳۰ آبان و به صورت ویژه در برنامه یادواره شهدای شهیدیه از سوی حوزه سه روح الله در روز جمعه پنج آذر، انجام مسابقات ورزشی در کانون جوانان بسیج و تجلیل از بسیجیان عرصه سلامت در سالن آمفی تئاتر بیمارستان در روز دوشنبه یک آذر را برشمرد.

حدود ۵۰ پایگاه مقاومت بسیج در میبد در زیرمجموعه پنج حوزه برادران و ۲ حوزه خواهران فعالیت دارد و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری  در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

فرماندار میبد گفت: بسیج یک شغل نیست، همه افراد جامعه در انجام فعالیت‌ها و وظیفه‌‌‌های خود در شرایط سخت بسیجی، تاثیر گذار و نقش آفرین هستند،   حفظ و  ترویج  این  روحیه و فرهنگ ارزشمند باید در دستور کار قشرهای مختلف مردمی‌قرار گیرد.

  • منبع خبر : ایرنا