فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: به مناسبت هفته بسیج ( ۲۹ آبان تا پنجم آذر ) یک‌هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی، بصیرتی و ورزشی در استان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: به مناسبت هفته بسیج ( ۲۹ آبان تا پنجم آذر ) یک‌هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی، بصیرتی و ورزشی در استان برگزار می‌شود.

سرتیپ رضا پورشمسی روز سه‌شنبه در نشستی با خبرنگاران استان یزد افزود: مهمترین این برنامه‌ها برپایی نمایشگاه جهادگران علمی، برگزاری اجلاسیه نماز نیروهای مسلح و گردهمایی جهادگران بسیجی و رزمندگان دفاع مقدس است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی‌ادامه داد: مجوز برگزاری کنگره ملی یک‌هزار دانش‌آموز شهید استان یزد صادر شده است و در هفته بسیج امسال برنامه ریزی برای این کنگره کلید می‌خورد و امیدواریم با تشکیل ستاد کنگره، شاهد برگزاری آن در سال آینده باشیم.

این مسئول اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌‌‌های انجام شده در هفته بسیج با همکاری مردم، مسئولان و پایگاه‌های مقاومت بسیج  در تمامی‌مناطق و شهرستان‌های استان شاهد برگزاری چند برنامه شاخص خواهیم بود.

پورشمسی با بیان اینکه بسیج، مکتبی برای حیات طیبه دنیوی و اخروی است بر ترویج فرهنگ ایثار در جامعه تاکید کرد و گفت: در تمامی‌دنیا وقتی سخن از مکتب سیستمی‌به میان می‌آید غرض مکتبی است که بتواند حیات طیبه زندگی اخروی و دنیوی را به ارمغان بیاورد و مکتب بسیج، برگرفته از باورهای دینی، قرآن و اندیشه‌ و سبک‌ زندگی ائمه اطهار (ع) است.

نیروی مقاومت بسیج در پنجم آذرماه سال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی (ع) تشکیل شد.

از جمعیت یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفری استان یزد، ۳۲۰ هزار نفر عضو بسیج هستند.

ایرنا