مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از کشف ۱۴۶ مرکز رمز ارز دیجیتال غیرمجاز با قدرت ۸ مگاوات در سطح استان یزد خبر داد که تحویل مراجع قانونی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از کشف ۱۴۶ مرکز رمز ارز دیجیتال غیرمجاز با قدرت ۸ مگاوات در سطح استان یزد خبر داد که تحویل مراجع قانونی شده است. 

مهندس عبدالحمیدعباس شیاری در آیین تجلیل از تلاش‌‌‌های حوزه قضایی در تعامل با صنعت برق استان، اطلاع رسانی گسترده به مردم در خصوص رمز ارزها و شیوه‌‌‌های تشویق مردم به شناسایی آن و  تشکیل اکیپ‌‌‌های شناسایی و اقدام قانونی با متخلفین توسط پلیس امنیت اقتصادی و برق را یادآور شد.

وی در ادامه  به برخورد قانونی با  تعداد افزون بر سه هزار و ۲۷۰ ماینر کشف شده و همکاری حوزه قضایی در برخورد با متخلفان غیرمجاز اشاره کرد.

این مسئول با بیان اینکه تقویت راه‌‌‌های کشف و ابتکار عمل در شناسایی آن گره گشا است، اظهار کرد: برخی از این واحد‌ها با دستکاری لوازم اندازه گیری یا جایگزینی ماینرها با تجهیزات و ابزارهای تولیدی اقدام به استخراج ارز دیجیتال می‌کنند که این موضوع کار را برای کشف دشوار می‌کرد.

وی افزود: نشست‌‌‌های مختلفی با شرکت مخابرات، نیروی انتظامی‌و  سازمان قضایی برای شناسایی و کشف رمز ارزهای دیجیتال داشته ایم و به دستاوردهای خوبی رسیده ایم.

دیدار مسئولان اداره برق استان یزد از مسئوالان دادگستری این استان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد، در این دیدار که با همراهی معاون فروش و خدمات مشترکین و مدیر دفتر حقوقی انجام شد، تسریع در تشکیل پرونده در محاکم جزایی و دادسرا، علاوه بر تخصیص شعبه خاص رسیدگی به جرائم حوزه صنعت برق برای ایجاد رویه یکسان و و احدی به مسائل را خواستار شد.

روابط عمومی‌شرکت توزیع نیروی برق استان یزد