حجت‌الاسلام محمد اعرافی با حضور در واحدهای تولیدی کاشی و سرامیک یاس سرام و ستاره با مدیران عامل این واحدها دیدار و طی بازدید از خط‌های تولیدی و خوش‌وبش با کارگران وضعیت تولید و مقوله آلایندگی‌های صنعتی را از نزدیک بررسی کرد. ۵۰۰ نفر نیرو در دو واحد یاس سرام و ستاره مشغول کارند و […]

حجت‌الاسلام محمد اعرافی با حضور در واحدهای تولیدی کاشی و سرامیک یاس سرام و ستاره با مدیران عامل این واحدها دیدار و طی بازدید از خط‌های تولیدی و خوش‌وبش با کارگران وضعیت تولید و مقوله آلایندگی‌های صنعتی را از نزدیک بررسی کرد.

۵۰۰ نفر نیرو در دو واحد یاس سرام و ستاره مشغول کارند و روزانه ۴۰ هزار مترمربع انواع کاشی را تولید می‌کنند.

سید عباس امامی‌مدیرعامل یاس سرام گفت:۷۰ درصد تولید این کارخانه به کشورهای همسایه عراق، افغانستان، پاکستان و آسیای میانه صادر می‌شود.

حاج کاظم خالقیه عضو هیئت‌مدیره کاشی ستاره هم گفت: این واحد تولیدی برای کاهش آلایندگی خود، قرارداد میلیاردی را با طرف قرارداد بسته است و نصب فیلتر و رصد روزانه آن‌هم از سوی محیط‌زیست از گردش کار این واحد است.

امام‌جمعه موقت میبد در این بازدید بابیان اینکه صاحبان صنعت و سرمایه نقش مهمی‌در چرخه تولید و اشتغال دارند گفت: صنعت کاشی و سرامیک یکی از ارکان مهم ترقی این منطقه است که با تولید انواع کاشی کف و بدنه بخشی از مصالح ساخت‌وساز را در سطح کشور تأمین می‌کند.

حجت‌الاسلام اعرافی تصریح کرد: همه آمارها نشان می‌دهد این واحدهای تولیدی، در بحث محیط‌زیست و آلایندگی که ممکن است داشته باشند؛ اکثر صاحبان صنایع در کاهش این آلایندگی‌ها دغدغه دارند و کمک می‌کنند.

وی گفت: چیزی که در این صنعت بسیار مهم است این است که محیط‌زیست باید در آن موردتوجه قرار گیرد.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه صنعتگران و کارگران هردو جهادگر درراه خدا هستند گفت: تلاش در چرخه تولید و اشتغال و اقتصاد همانند مجاهدت در جبهه‌های جنگ درراه خداست.

حجت‌الاسلام اعرافی افزود: بنابراین یکی از ارکان صنعت و ترقی یک شهر کارگران زحمتکش هستند که در این واحدهای تولیدی چرخ صنعت را می‌چرخانند.

وی خاطرنشان کرد: مساعدت و اقدامات خیرخواهانه این صنعتگران در حوزه‌های ایجاد زیرساخت‌های آموزشی و آموزش عالی، حسینیه‌ها و مساجد و از همه مهم‌تر بهداشت و درمان و بیمارستان را فراموش نمی‌کنیم و امیدواریم روزبه‌روز در ارتقاء شاخص‌های اشتغال و اقتصاد بدرخشند.