مدیرکل کتابخانه‌های عمومی‌استان یزد گفت: خواندن کتاب خوب می‌تواند جای خالی بسیاری از لحظه‌های دوست داشتنی که بچه‌ها در وضعیت شیوع ویروس کرونا از آنها محروم شدند را پر کند و باعث موفقیت آنها در زندگی، کسب علم و دانش و انجام فعالیتهای هنری شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی‌استان یزد گفت:  خواندن کتاب خوب می‌تواند جای خالی بسیاری از لحظه‌های دوست داشتنی که بچه‌ها در وضعیت شیوع ویروس کرونا از آنها محروم شدند را پر کند و باعث موفقیت آنها در زندگی، کسب علم و دانش و انجام فعالیتهای هنری شود.

رقیه دوست فاطمی‌ها در جشنواره کتاب و کودک که در کتابخانه مرکزی میبد برگزار شد، افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا رفتن به مهمانی، مدرسه و دانشگاه ومراکز فرهنگی هنری از برنامه‌‌‌های هر روزه حذف شد و همه می‌توانستند به جای آنچه از آن محروم شدند، کتاب‌‌‌های خوب بخوانند.

وی در ادامه از دانش آموزان خواست در کتابخانه‌های عمومی‌شهر خود عضو شوند و از کتابهای کتابخانه برای مطالعه استفاده کنند تا بتوانند برنامه اجرا کنند، شعر بخوانند، یاد بگیرند و یاد دهند و دل دوستان و اطرافیان خود را شاد کنند.

محسن کارگر رییس کتابخانه‌های عمومی‌میبد هم گفت: خدمات کتابخانه‌‌‌های عمومی‌تنها منحصر به امانت دادن کتاب و مهیا کردن مکان مطالعه کتاب نیست و حدود ۴۰ وظیفه برای کتابخانه‌های عمومی‌از جمله اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری برای کودکان و همچنین بزگسالان تعریف شده‌است.

این جشنواره همراه با اجرای نمایش توسط گروه تبلیغی «میرمهنا» و مجری گری حجت الاسلام حسین فردی نژاد،   همچنین اجزای نقالی توسط ساجده قاسمی‌و قصه گویی از سوی ریحانه عباسی برگزار شد.