فرماندارمیبد در جلسه شورای فرهنگ عمومی‌با اشاره به ساماندهی آرامستانها در میبد گفت: تجمیع و ساماندهی آرامستانها در شهرستان میبد از دغدغه‌های ۳۰ ساله است. به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، حسین فلاح بابیان اینکه تجمیع آرامستان‌‌‌های موجود با توجه به قبور شهدا امکان‌پذیر نیست افزود: در دیداری هم با مهرآبادی رئیس سازمان ملی زمین داشتیم […]

فرماندارمیبد در جلسه شورای فرهنگ عمومی‌با اشاره به ساماندهی آرامستانها در میبد گفت: تجمیع و ساماندهی آرامستانها در شهرستان میبد از دغدغه‌های ۳۰ ساله است.

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، حسین فلاح بابیان اینکه تجمیع آرامستان‌‌‌های موجود با توجه به قبور شهدا امکان‌پذیر نیست افزود: در دیداری هم با مهرآبادی رئیس سازمان ملی زمین داشتیم مطرح شد که زمینی را در سه‌نقطه شهرستان ازجمله شرق شهیدیه و غرب بفروئیه مکان‌یابی کنیم.

فلاح گفت: الآن بعضی از آرامستانها،۲۰۰،۳۰۰ متری توسعه و به منازل مردم نزدیک شده‌اند که خود باعث اعتراض گردیده است و ادامه این شیوه مطلوب شهرستان نیست.

فرماندارمیبد افزود: قسمت بعد بحث فرهنگی این آرامستان هاست که به عهده شهرداری است و باید با توجه به آرامستان هر محل نیازها سنجیده و فراهم شود.

فلاح به بعد تأثیر بعضی از تشریفات در آرامستانها هم گفت: به‌کارگیری سنگ‌های قبر چند ده‌میلیونی در آرامستانها به‌وضوح اختلاف طبقاتی را نشان می‌دهد و این روند اثر روحی روی خانواده‌های کم‌درآمد و سطح زیرخط فقر می‌گذارد.

وی بابیان اینکه به نظر نمی‌رسد کار برون‌سپاری آرامستانها ازلحاظ فنی درست باشد تصریح کرد: قرار بود دونقطه برای آرامستان‌‌‌های جدید در شرق شهیدیه و غرب بفروئیه مکان‌یابی شود که این کار با همراهی هیئت‌امنای گلزارهای شهدا و بنیاد شهید و اهالی محلات می‌تواند تقویت شود.

در پایان این جلسه از کتاب بفروئیه درگذر زمان رونمایی شد.

این کتاب که تألیف مرتضی خاکزار بفروئی و حمیدرضا بنا بفروئی به کوشش سید مصطفی موسوی در ۸۰۰ صفحه و ۱۰۰۰ جلد به چاپ رسید است؛ در ۹ فصل مختصات جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی، مشاهیر، آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری، زیرساخت‌های توسعه شهری و تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی در طول مدت ۴ سال به چاپ رسیده است.