میرزا حسین زارع متخلص به شفیق از شاعران معاصر شهرستان میبد بود که در سال ۱۳۰۳ هجری شمسی در ده آباد میبد دیده به جهان گشود. به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، پدرش شفیق او را در سن سه‌سالگی به دلیل فقر و تنگدستی به همراه مادر و دو برادرش به قم برد و در آن […]

میرزا حسین زارع متخلص به شفیق از شاعران معاصر شهرستان میبد بود که در سال ۱۳۰۳ هجری شمسی در ده آباد میبد دیده به جهان گشود.

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، پدرش شفیق او را در سن سه‌سالگی به دلیل فقر و تنگدستی به همراه مادر و دو برادرش به قم برد و در آن شهر سکونت یافت.

در سال‌هایی که در تهران بود با شعرا و نویسندگان آن زمان نظیر علی خوش‌دل تهرانی، حسین مجرد، نیما یوشیج، محمد مسعود مدیرمسئول هفته‌نامه مرد امروز آشنا و تخلص شفیق را خوش‌دل تهرانی بر او انتخاب کرد.

ازآن‌پس اشعارش در روزنامه‌های توفیق، چلنگر و هفته‌نامه مرد امروز به چاپ می‌رسید و آثارش در بیش از ۵۰ کتاب و مجله به چاپ رسیده است.

این شاعر پیشکسوت که در روز یکشنبه ۲۹ شهریور در ۹۱ سالگی در زادگاهش میبد چشم از جهان فروبست، پیکرش در قطعه هنرمندان میبد به خاک سپرده شد.

حسین فلاح فرماندارمیبد که به فرماندار قدرشناس معروف است و در طول مدیریتش درمیبد در فرصت‌های مناسب به حضور خیرین، خانواده‌های معظم شهدا، مسئولین و جامعه ورزشکار و روحانیت و عرصه هنر شتافته و از آن‌ها قدردانی و دلجویی کرده است؛ این بار به همراه بهارستانی شهردارمیبد و آزاد میبدی از شاعران میبدی با حضور در آرامستان و سر مزار شاعر پرآوازه میبدی مرحوم میرزا حسین زارع شفیق یاد و نام وی را گرامی‌داشت.