شرکت آب و فاضلاب(آبفا) استان یزد در اطلاعیه ای از مردم خواست، از اتصال آب باران پشت بام و حیاط منزل به سیفون شبکه فاضلاب شهری پرهیز کنند، زیرا این کار باعث کاهش ظرفیت و پس زدگی آن مواقع بارندگی می‌شود.

در گزارش جمعه شب روابط عمومی‌شرکت آبفای یزد تاکید شد که مردم دریچه منهول فاضلاب را موقع بارندگی برای هدایت به شبکه جمع آوری باز نکنند، این کار علاوه بر خسارت سنگین به تاسیسات به دلیل پُرشدن و تحت فشار قرار گرفتن لوله فاضلاب باعث پس زدگی و نفوذ آب به داخل منزل مشترکان می‌شود.

در اطلاعیه گفته شد که در صورت مشاهده  جریان‌‌‌های گردابی در معابر عمومی‌به هیج وجه به آن نزدیک نشوند و برای ادامه مسیر راه دیگری انتخاب  کنند.

یزدی‌ها از اتصال آب باران پشت بام منزل به شبکه فاضلاب پرهیز کنند

همچنین از مردم خواسته شد، از ریختن زباله، نخاله و آشغال داخل سیفون و یا از دریچه مورد نظر به شبکه جمع آوری فاضلاب جدا پرهیز شود.

در اطلاعیه تاکید شد که در صورت مشاهده جابه جایی دریچه منهول فاضلاب به هیچ وجه شخصا اقدام به قراردادن آن نکنند و موضوع را به شماره تلفن ۱۲۲ مرکز ارتباطات مردمی‌آبفا، اطلاع دهند تا زمان مراجعه ماموران امداد آب در صورت امکان در محل و در مکان امنی حضور داشته باشند.

همچنین کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی یزدجمعه‌شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیشترین میزان بارندگی امروز استان را ۳۱ میلیمتر مربوط به ایستگاه روستای سرو و ارنان مهریز ذکر کرد.

به گفته سید عباس میرحسینی میزان بارندگی در روستاهای گل‌افشان و بنادک سادات دهستان میانکوه مهریز به ترتیب ۲۸ و ۲۵ میلیمتر و در روستای «ده‌بالا آمحسن» شهرستان تفت ۲۰ میلیمتر و در یزد ۲۲ میلیمتر به ثبت رسید که بارش‌ها همچنان ادامه دارد.

ایرنا