مراسم شبی با آسمان در میبد به مناسبت ۱۳ آبان و با حضور مسئولان، معلمان، دانش آموزان و خانواده‌‌‌های آنها  در پارک غدیر میبد برگزار شد.

مراسم شبی با آسمان در میبد به مناسبت ۱۳ آبان و با حضور مسئولان، معلمان، دانش آموزان و خانواده‌‌‌های آنها  در پارک غدیر میبد برگزار شد.

مراسم شاد یاد شده با حضور دانش آموزان برای اولین بار همراه با رصد ستارگان در محل فضای ورزشی پارک غدیر حسن آباد شهرستان معروف به «بام میبد» برگزار گردید.

زهره مهدیان معاون دبستان کوثر هدف از اجرای این برنامه ایجاد فضا و لحظه های  شاد و به یاد ماندنی برای دانش آموزان عنوان کرد که با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا با شرایط سختی روبرو هستند.

مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده فرمانداری میبد در این مراسم وضعیت شیوع کرونا و اختلالی که در آموزش دانش آموزان ایجاد کرده را یادآور شد و از خانواده‌ها خواست در اجرای برنامه‌‌‌های آموزشی و علمی‌تدارک دیده شده برای تقویت سطح علمی‌دانش آموزان همراهی کنند.

به گزارش ایرنا معاون پرورشی آموزش و پرورش میبد نیز گفت: شیوع ویروس کرونا که منجر به تعطیلی مدرسه ها  وماندن دانش آموزان در خانه و دوری آنها از فضای مدرسه شد.

ناصر فلاح افزود: با توجه به بررسی‌‌‌های انجام شده و اجرای طرح کوچ دور شدن دانش آموزان از فضای مدرسه و جنب و جوشی در این فضا دارند، آسیبهای روحی، روانی و چاقی را برای آنها برای به دنبال داشته و برگزاری چنین برنامه‌‌‌های شاد در تغییر روحیه آنها بسیار موثر است.

وی  با اشاره به مشارکت بالای دانش آموزان برای تزریق واکسن کرونا،   از معلمان و مدیران و خانواده خواست با بازگشایی مدارس و دایر شدن کلاسهای حضوری  با همکاری هم عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان را جبران کنند.

وی تصریح کرد: تحصیل دانش آموزان در فضای مجازی همراه با آسیبهایی اجتماعی روبرو است و باید تلاش کرد که دانش آموزان که تزریق واکسیناسیون دانش آموزان به صورت کامل انجام گردد و شرایط آموزش حضوری برای آنها در مدارس فراهم شود.

شهرداری میبد هم برای فراهم کردن فضای ایجاد برنامه‌‌‌های شاد با همکاری آموزش و پرورش قول همکاری داد.

۲۲ هزار دانش آموز در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ مشغول کسب علم دانش در مقطع‌‌‌های مختلف در میبد هستند و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

۱۳ آبان یادآور سه حادثه مهم تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان به دست رژیم شاهنشاهی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی در سال ۱۳۵۸ به دست دانشجویان پیرو خط امام است که وجه اشتراک این سه حادثه مهم، استکبارستیزی و مقاومت است.