همایش بانوان کاراته کار میبدی با اجرای تکنیک‌های فردی و گروهی به همراه نمایش تمشی واری (شکستن اجسام سخت) برگزار شد.

همایش بانوان کاراته کار میبدی با اجرای تکنیک‌های فردی و گروهی به همراه نمایش تمشی واری (شکستن اجسام سخت) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بام میبد همایش یاد شده در باشگاه شهید چمران با حضور شیهان اعظم موحدی، سنسی عاطفه امیر حسینی، سنسی فاطمه فلاح و سنسی ندا فلاح برگزار شد.

نایب رییس هیات کاراته بانوان میبد در این ارتباط گفت: این همایش به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش با حضور ۱۵۰ کاراته کار از باشگاه‌های شهرستان برگزار گردید و انواع حرکات نمایشی و تکنیک‌های کاراته اجرا شد.

شیهان اعظم موحدی با اشاره به اینکه تا قبل از سال ۷۸ باشگاه کاراته بانوان در میبد فعال نبود، ، افزود: سال ۶۸ به فراگیری فنون کاراته نزد همسرم شیهان احمد علی ابوالحسنی یرداختم و در سال ۷۸  اولین کلاس کاراته بانوان را با ۱۵ نفر شاگرد در میبد راه اندازی کردم و به این طریق  بنیان کاراته بانوان در شهرستان نهاده شد.

وی ادامه داد: هم اکنون بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ نغر دختران و بانوان کاراته کار در هفت باشگاه کاراته شهرستان فعالیت دارند.

گفتنی است در هنگام اجرای همایش مادران در مسافتی دورتر از محل اجرای همایش نظاره گر حرکات ورزشی فرزندان خود بودند و بر خود می‌بالیدند که فرزندانی ورزشکار دارند.

یکی از مادران گفت: فرزند من از چهار سال پیش در کلاس‌های کاراته ثبت نام کرد و تا کنون فنون ورزشی زیادی را یاد گرفته و اکنون احساس بسیار خوشایندی از دیدن حرکات ورزشی او دارم.

یکی دیگر از مادران نیز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بام میبد اظهار کرد: اولین سالی است که فرزندم در حال یادگیری فنون کاراته است و از اینکه به این رشته ورزشی وارد شده احساس شادمانی و نشاط دارد.