فرماندار میبد گفت: بستر لازم برای تسهیل و رفع موانع و مشکلات موسسه‌ها و شرکت‌ها از سوی دولت فراهم است و با این وجود فعالیت کردن بدون امید بستن به کمک‌های دولتی هنر و توانمندی بخش خصوصی را نشان می‌دهد.

فرماندار میبد گفت: بستر لازم برای تسهیل و رفع موانع و مشکلات موسسه‌ها و شرکت‌ها از سوی دولت فراهم است و با این وجود فعالیت کردن بدون امید بستن به کمک‌های دولتی هنر و توانمندی بخش خصوصی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بام میبد حسین فلاح در نشست اعضا و معتمدین موسسه خیریه باب الحوائج شهرستان افزود: کارهای بزرگ و عام المنفعه توسط موسسه‌های خیریه تاکنون انجام شده، همانگونه که بنیان شرکت تولیدی الکتروصدر به نوعی از سوی موسسه باب الحوایج نهاده شد.

وی فعالیت شرکت الکتروصدر را در زمینه تولید کابل‌های برق صنعتی و در حوزه صنایع پاک عنوان کرد.

فرماندار میبد در ادامه به پیگیری تامین زمین برای ایجاد ساختمان مشاوره موسسه باب الحوایج با همکاری اعضا و با کمک گرفتن از اداره اوقاف  اشاره کرد.

افزایش ۳۳ درصدی مشارکت اداره بهزیستی میبد و موسسه‌های وابسته

رییس اداره بهزیستی میبد نیز در این نشست میزان مشارکت مادی و نقدی اداره بهزیستی و موسسه‌‌‌های زیرمجموعه  در سال ۹۹ علی رغم شیوع ویروس کرونا بیشتر از قبل عنوان کرد و گفت: در ۶ ماهه اول سال ۹۹، ۲ میلیارد و ۶۹۸ میلیون تومان میزان مشارکت بوده و در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ مشارکت انجام شده به میزان سه میلیارد و ۳۳۹ میلیون تومان رسیده که ۳۳ درصد افزایش رشد را نشان می‌دهد.

سید محسن فلاح افزود: هم اکنون اعتبارات دولتی در بعضی از حوزه‌ها به خصوص درمان بسیار کم است و کفاف هزینه‌های درمانی و فاکتورهای ارایه شده به بهزیستی از سوی مددجویان نمی‌دهد.

وی در ادامه کمک‌‌‌های مردمی‌را یادآور شد و همچنین به سه هزار مددجوی زیرپوشش اداره بهزیستی شامل نیازمندان معلول و زنان سرپرست خانوار نیازمند اشاره کرد که یک هزار و ۵۰۰ نفر از آنها مستمربگیر ماهیانه به صورت موردی و ۲۰۰ نفر نیز در نوبت گرفتن مستمری هستند.

رییس اداره بهزیستی همچنین هزینه‌‌‌های تامین جهیزیه، لوازم منزل و تعمیرمسکن را نیز یادآور شد و تصریح کرد: این هزینه‌ها  نیز افزایش یافته‌است.

همکاری و تعامل شهرداری با بهزیستی

وی همچنین قانون رایگان بودن گرفتن پروانه ساختمان برای مددجویان تا ۱۲۰ متر مربع و یک دفعه رایگان بودن هزینه  امتیاز آب و برق و گاز را یادآور شد و به همکاری و تعامل شهرداری برای گذاشتن سرانه کمک به بهزیستی به میزان سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سال ۹۹ اشاره کرد که بین پنج نیازمند به کمک ضروری هر نفر ۷۰۰ هزار هزار تومان توزیع شده است.

فلاح  در ادامه افزایش سرانه یاد شده در سال ۱۴۰۰ با توجه به افزایش تورم را خواستار شد.

مدیر موسسه باب الجوایج هم با اشاره به راه اندازی این موسسه در حدود ۱۷ سال پیش با هدف کمک به نیازمندان گفت: به مرور فعالیت موسسه به سمت فعالیتهای آموزشی، مشاوره و انجام غربالگری‌ها پیش رفت.

جلال فلاح در ادامه ارایه خدمات موسسه را در سطح شهرستان و فراتر از محله یخدان عنوان کرد و در ادامه درخواست واگذاری یک قطعه زمین حدود سه هزار مربع برای احداث ساختمان مرکز مشاوره کرد.

در ادامه نشست اعضای شرکت کننده در نشست برای دوری از موازی کاری در حوزه کمکهای خیری و ارایه خدمات خیری به گونه‌ای مطلوب تر به ارایه راهکارپرداختند.