سالن ورزشی و چمن مصنوعی ململ مهرآباد میبد روز یکشنبه همزمان با میلاد حضرت محمد(ص) با حضور مسئولان استان یزد و شهرستان بهره برداری شد و عملیات احداث مدرسه «فاطمه پورحسنی» نیز آغاز شد.

سالن ورزشی و چمن مصنوعی ململ مهرآباد میبد روز یکشنبه همزمان با میلاد حضرت محمد(ص) با حضور مسئولان استان یزد و شهرستان بهره برداری شد و عملیات احداث مدرسه «فاطمه پورحسنی» نیز  آغاز شد.

پروژه ورزشی یاد شده در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع شامل یک سالن ورزشی به مساحت ۵۷۶ متر مربع و چمن به مساحت ۴۳۰ متر و در مجموع  با هزینه کرد سه میلیارد تومان آماده بهره‌برداری شد، همچنین کلنگ احداث مدرسه «فاطمه پورحسنی» در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در بلوار امامزاده میرشمس الحق بر زمین زده شد.

این مدرسه قرار است با عنوان مدرسه شاهد و  به صورت  12 کلاسه از سوی ۲ خیر به نامهای  اکبر و محسن امامی‌ساخته شود.   

رییس آموزش و پرورش میبد در آیین بهره‌برداری از سالن و ورزشی و چمن مصنوعی ململ گفت:۷۰۰ میلیون تومان از هزینه شده برای  تکمیل و آماده‌سازی این پروژه کف پوش، چمن و تامین وسیله گرمایشی از سوی اداره نوسازی مدارس استان پرداخت شده است.

محمدرضا کارگر شورکی افزود: علاوه بر احداث مدارس  ، سه پروژه چمن مصنوعی نیز در روستاهای رکن آباد و مهر آباد آماده‌سازی شد و این ۲ روستا از نظر فضای ورزشی دانش‌آموزی با کمبودی مواجه نیستند.

وی یادآور شد: ساخت و ساز این پروژه احداث شده در کنار مدرسه میر مهرآباد  از سوی  خیر آن مدرسه «سیدمحمد میررکنیان» انجام شده است.

خیر مدرسه ساز

سیدمحمد میررکنیان خیر مدرسه ساز پزشک متخصص گوش و حلق و بینی است و در سال ۹۷ نیز ساخت و ساز مدرسه «میر» در  رکن آباد و مهرآباد به صورت کاملا خیری و با هزینه کرد اعتباری بالغ بر بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ازسوی وی انجام داده است.

ساخت و ساز یک مدرسه خیری در خیابان شهید میرباقری در محله محمودآباد نیز مورد بازدید مسئولان قرار گرفت.

۲۴ هزار و ۶۰۰ دانش آموز میبدی در ۴۷۸ کلاس درس ابتدایی، ۱۸۳ کلاس درس متوسطه اول، ۱۶۹ کلاس درس متوسطه دوم در سال ۱۴۰۰مشغول به تحصیل هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

ایرنا