نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی‌های بانوان و مشاغل خانگی عصر همزمان با هفته وحدت و فرا رسیدن سالروز تولد حضرت محمد (ص) در حسینیه انصار بفروییه میبد دایر شد.

نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی‌های بانوان و مشاغل خانگی عصر همزمان با هفته وحدت و فرا رسیدن سالروز تولد حضرت محمد (ص) در حسینیه انصار بفروییه میبد دایر شد.

نمایشگاه یاد شده با نظارت موسسه حمایت از بانوان ستون استوار و با همکاری شورای اسلامی‌و شهرداری شهر بفروییه میبد راه اندازی شده و تا روز ۶ آبان ماه ۱۴۰۰ دایر است.

مسئول موسسه حمایت از بانوان ستون استوار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه با هدف عرضه و فروش انواع محصولات صنایع دستی، هنرهای دستی، خوراکی و هر گونه محصولی که بانوان از طریق فروش آن درآمدزایی دارند و از این راه به اقتصاد خانواده و دور ماندن کانون خانواده از آسیبهای اجتماعی کمک  می‌کنند، راه اندازی شده‌است.

فهیمه برزگری تعداد افراد شرکت کننده در نمایشگاه را ۵۰ نفر عنوان کرد که به صورت کاملا رایگان در نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا محصول‌های عرضه شده در نمایشگاه شامل انواع مختلف صنایع دستی، بافتنی‌‌‌های زیبا در قالب عروسک، مکرومه بافی، دستگیره، هنرهای دستی تزئینی مانند پته دوزی، زیورآلات وپخت نان است.

شرکت کنندگان در نمایشگاه برگزار شده هر یک محصولات خود را بر میزهای چیده شده در فضای حسینیه گذاشته و به انتظار مشتری برای فروش محصولات خود هستند، حضور دختران ۱۲ تا ۱۵ ساله و زنان بالای ۶۰ سال  که در این فضای مهیا شده به عرضه محصول و دست آورد هنری خود مشغول هستند، قابل توجه است.

دخترانی که همزمان با تحصیل علم با انجام کارهای هنری از به بیهوده گذراندن اوقات فراغت خود خود دوری می‌کنند.

فاطمه برزگر  12 ساله و کلاس هفتم است که به درست کردن دستبند و زیورآلات در اوقات فراغت خود می‌پردازد و از طریق فروش آنها  درآمدزایی هم دارد.

مریم زارع نیز دانش آموز کلاس نهم است، ۱۵ سال سن دارد و با آموزش شمع سازی از تابستان امسال به ساخت انواع شمع مشغول است و با فروش آن در فضای مجازی به درآمدزایی نیز مشغول است.

همچنین خانم‌ زیبا صفاری به تولید و عرضه انواع عرقیجات مشغول است، همچنین خواهر وی که از طریق تولید و عرضه انواع دستگیره بافتنی و دستگیره و دمی‌پارچه ای درآمدزایی دارد.

همه شرکت کنندگان در این نمایشگاه از دایر شدن چنین فضاهایی اظهار خشنودی می‌کنند و از مسئولان نیز درخواست دارند نمایشگاهها و جشنواره‌‌‌های عرضه و فروش کالا در حوزه مشاغل خانگی را به طور مرتب برگزار کنند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.