جشنواره  بازی‌های بومی‌محلی، غذا و مشاغل خانگی همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش در مدرسه ام البنن روستای رکن آباد میبد برگزار گردید.

جشنواره  بازی‌های بومی‌محلی، غذا و مشاغل خانگی همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش در مدرسه ام البنین روستای رکن آباد میبد برگزار گردید.

جشنواره یاد شده مورد بازدید حجت‌الاسلام اعرافی امام جمعه موقت و تعدادی از مسئولان قرار گرفت.

کارشناس ورزش بانوان میبد در گفت و گو با ایرنا در این ارتباط گفت: این برنامه با همکاری دهیاری، شورای اسلامی‌روستای رکن آباد، هیات بازیهای بومی‌محلی روستا و دبیرستان ام البنین برگزار گردید و در قالب آن  با برپایی غرفه‌هایی محصولات آماده شده توسط بانوان روستا به معرض و فروش نمایش گذاشته شد، همچنین مسابقات ورزشی بین دانش آموزان و شرکت کنندگان در مراسم اجرا شد.

نرگس بیغرض اردکانی افزود: مسابقات برگزار شده شامل دارت، طناب زنی، تیراندازی با تفنگ و فوتبال دستی و مسابقه محلی قطعات بازی بود و در پایان جوایزی به تیم‌ها و نفرات برتر از سوی هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی‌محلی و با حضور مسئولان اهدا شد.

وی ادامه داد: در رشته فوتبال دستی ریحانه رعیت و فاطمه زهرا عبداللهی مقام تیم اول و حنانه اسلامی‌و نسرین باقری جایگاه تیم دوم را کسب کردند، طناب زنی نیز به صورت تیمی‌برگزار شد که در پایان سعیده خراسانی، حدیثه محمدی و نجمه غفوری مقام اول کسب کردند.

کارشناس ورزش بانوان میبد در ادامه اظهار کرد: در رشته دارت نیز مژده یوسفی مقام اول، نازنین زهرا زارع مقام دوم و فاطمه حکیمی‌و فاطمه کلانتر به طور مشترک مقام سوم کسب کردند.

همچنین به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش برای با هدف تشویق و ترغیب بانوان به ورزش  یک دوره مسابقات آمادگی جسمی‌بانوان شامل رشته‌های دو و پرتاب توپ از طرف اداره ورزش و جوانان شهرستان در محل حسینیه اعظم شاه جهان آباد برگزار گردید که در پایان زهرا زارعشاهی، مریم زارعشاهی و محدثه زارعشاهی به ترتیب مقام‌‌‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

صبح روز پنجشنبه نیز همایش پیاده‌روی  همراه با نرمش صبحگاهی، ورزشهای دارت، فریزبی، طناب‌کشی و هفت‌سنگ از طرف اداره ورزش جوانان و با حضور مجید بهارستانی شهردار میبد، کارمندان اداره‌های مختلف، ورزش‌دوستان و دست اندرکاران هیات ورزش همگانی شهرستان برگزار شد و  به مربیان ورزش صبحگاهی، پیشکسوتان ورزش صبحگاهی و چند نفر از نوجوانان تقدیر وتشکرقدردانی و جوایزی به آنها داده شد.

یک جشنواره غذایی نیز در روستای شهیدیه اعلام شده بود که با توجه عدم استقبال مردم پس از شروع لغو گردید، سه ظرف شیرینی خانگی محصول شرکت کنندگان در این جشنواره ارایه شد و با حضور خبرنگار ایرنا از دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره برای انجام بازیهای بومی‌در کنار سه اثر جشنواره عکس یادگاری گرفته شد.

هم اکنون سه هزار نفر ورزشکار سازمان یافته و بیمه و در مجموع  حدود ۱۰ هزار ورزشکار در سطح میبد فعالیت دارند و مرکز این شهرستان ۱۰۶ نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.