مدیر حوزه علمیه میبد از شهردار و اعضای شورای اسلامی‌میبد خواست علاوه بر فعالیتهای عمرانی داشتن نسبت به انجام و ترویج کارهای فرهنگی و ارزشی به صورت جهادی را نیز همت کنند و نسبت به قشر محروم و مستضعف مراجعه کننده به شهرداری عنایت ویژه داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه میبد از  شهردار  و اعضای شورای اسلامی‌میبد خواست علاوه بر فعالیتهای عمرانی داشتن نسبت به انجام و ترویج کارهای فرهنگی و ارزشی به صورت جهادی را نیز همت کنند و نسبت به قشر محروم و مستضعف مراجعه کننده به شهرداری عنایت ویژه داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا حسنی در آیین تودیع و معارفه شهردار میبد افزود: حتی وجود حتی یک فساد هم در دستگاه اداری  زیاد است و همچنین هم مسئولان شهرداری و شورای شهر و هم دیگر مسئولان شهرستان مبارزه با هر گونه فساد را نیز مورد توجه قرار دهند.

وی در ادامه متن پیام آیت الله علیرضا اعرافی  امام جمعه میبد و مدیر حوزه‌های علمیه کشور را قرائت کرد که طی آن با تقدیر از تلاشهای علیرضا نقوی شهردار اسبق میبد و تبریک به مجید بهارستانی شهر جدید میبد برای وی توفیق پیشبرد امور شهر بر اساس اجرای مفاد بیانیه گام دوم و اسناد کشوری و بالادستی و نیز انجام کارهای جهادی خواستار شد.

فرماندار میبد هم در این مراسم  از مدیریت و تلاش‌های شهردار سابق  میبد در انجام فعالیتهای چون احداث ساختمان شهرداری، رفع موانع ترافیکی و اجرای طرح‌های بازآفرینی با همکاری اعضای شورای اسلامی‌چهارم تقدیر کرد.

حسین فلاح در ادامه از مسئولان اداره‌ها و ارگانهای شهرستان خواست در جهت اجرای برنامه‌های  شهردار جدید و اعضای شورای شهر پنجم برای داشتن شهری آباد، زنده پویا، فعال و شاداب همکاری کنند و مسئولان شهرداری نیز نسبت به انجام امور فوق برنامه در حوزه‌های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی اهتمام داشته باشند.

مسئولان خود را به کارهای روزمره مشغول نکنند

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی‌نیز گفت: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری علی رغم اینکه دوره ماموریت‌ها کوتاه است می‌توان در همین بازه زمانی کوتاه کارهای بزرگی انجام داد.

سید جلیل میرمحمدی از مسئولان خواست تنها خود را به انجام کارهای روزمره مشغول نکنند و در کنار انجام کارهای روزمره نگاه تحول آفرین  و سرمایه گذاری در حوزه‌های فرهنگی، اعتقادی و قرآنی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته‌باشند.

میبد ورقی زرین از شناسنامه هویت ایرانی است

رییس چهارمین شورای  اسلامی‌طبس نیز در این مراسم با برشمردن ویژگی‌های جغرافیایی و شخصیتی مردم  میبد  گفت: میبد شهری منحصر به ساکنانش نیست بلکه ورقی زرین از شناسنامه هویت ایرانی ما است، رفتارها و منش مردم این منطقه مورد توجه و نگاه همه ایرانیان است.

محمود امینی با آرزوی توسعه و پیشرفت میبد اظهار کرد: برای پیشرفت و توسعه آگاهانه این شهر انجام فعالیت هایی بر  اساس ویژگی شخصیتی مردم منطقه و پرورش روح آنها و ایجاد انگیزه درآنان برای خوب بودن و  دستیبابی به توان بیشتر برای تلاش کردن الزامی‌است.

وی تصریح کرد: ادامه مسیر برای اجرای این فعالیت‌ها برای داشتن منفعت شامل تر نیاز به استراتژی و نقشه راه و برنامه  دارد که تحقق بخشی از آن به انجام اقداماتی از سوی مسئولان به ویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی‌و همکارانشان برمی‌گردد.

رییس چهارمین شورای  اسلامی‌طبس مورد توجه قرار دادن مشکلات طرح جامع مدیریت شهری را یادآور شد و تاکید کرد: این طرح چندین بار به مجلس رفت و با فصله کمی‌شکست خورد و به نتیجه نرسیده است.

شهرداری‌ها در صف مقدم خدمت رسانی هستند

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نیز در این آیین رهنمودهای عالمانه امام جمعه میبد در شروع کار پنجمین شورای اسلامی‌میبد را یادآور شد و با اشاره به وضعیت شهرداریها در استان یزد گفت: شهرداریها در صف مقدم خدمت رسانی در کشور هستند و متاسفانه کمتر نامی‌از آنها برده می‌شود.

محمد یارمند افزود: شهرداری‌ها از زمان شیوع کرونا منشاء انجام اقدامات در مبارزه با این ویروس صرف منبع‌‌‌های درآمدی خود بوده‌اند و انتظار می‌رفت توجه ویژه‌ای به شهرداری‌ها شود و اعتبارات خوبی به آنها داده شود تا جبران ضرر و زیانهای آنها با توجه کاهش منابع درآمدی شود.

وی چابکی را یکی از نکات مثبت شهرداریهای استان خواند و اظهار کرد: همه شهرداریهای استان در مجموع بیشتر از سه هزار و ۵۰۰ ندارند و با همین تعداد پرسنل، ۲۴ شهرداری استان  یزد انجام دهنده  اقدامات و فعالیتهایی هستند که در مقایسه با شهرداریهای منناظر در استانهای دیگر  تعداد نیروهای شهرداریهای استان یزد و اقدامات انجام شده چندین برابر است و این خود یکی از عواملی  است که موجب شده خدمت گذاری در شهرداریها قویتر و صداقت و سلامتی بیشتر شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همچنین با اشاره به افزایش درآمد ارزش افزوده و واریز شده به حساب شهرداری‌ها  و دهیاریها و ارایه آماری از آن ۳۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۸، ۶۱۹ میلیارد تومان در سال ۹۹ و ۷۳۰ میلیارد تومان در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ از منابع ارزش افزوده به حساب شهردای‌ها و دهیاری‌ها واریز شده و پیش بینی می‌شود در پایان سال ۱۴۰۰ این مبلغ به بیش از هزار  و ۲۰۰ میلیارد تومان برسد.

وی  اظهار امیدواری کرد که اعضای شوراهای اسلامی‌شهرهای استان و شهرداران با اهتمام بیشتر نسبت به نظارت بر هزینه کرد مثبت مالی موجب شوند مردم بهتر و بیشتر حلاوت و شیرینی خدمات آنها را بچشند.

یارمند تصریح کرد: سرانه واریزی  6 ماهه اول سال در کشور ۱۹۴ هزار تومان است و دراستان با همت و تلاش مسئولان به بیش از ۶۰۰ هزار تومان رسیده است و همه اینها نوید بخش آینده بسیار خوب در استان است.

وی از فعالیت‌های ارزشمند علیرضا نقوی در ۳۲ ماه خدمت در میبد به عنوان شهردار الگو در تعامل با دیگر شهرداران در مجموعه استان تقدیر کرد و آرزوی توفیق برای مجید بهارستانی در پست جدید شهرداری میبد کرد.

استفاده از نیروهای جوان، متخصص و متعهد در شهرداری

جواد فیاضی بارجینی رییس پنجمین  شورای اسلامی‌شهر میبد نیز از شهردار میبد خواست تا اجرای منشور و رهنمودهای امام جمعه میبد، نگاه عمیق به مسایل فرهنگی، قرآن و خانواده‌‌‌های قرآنی، دفاع مقدس  ، اقتصاد مقاومتی، استکبار ستیزی و ولایت پذیری و اولویت قرار دادن انضباط مالی و اداری درجذب نیرو، حقو ق و مزایاهای نیروها و مزایده‌ها و همه برنامه‌های عمرانی شهر، در میان مردم و به کار گیری نیروهای جوان و متخصص و متعهد را مورد توجه قرار دهد.

میبد شامل سه بخش مرکزی، بفروییه و ندوشن است و مرکز این شهرستان ۱۰۶ نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.