رییس اداره اوقاف و امور خیریه میبد از اختصاص زمین‌های وقفی شهرستان برای احداث ۱۲۰ مجموعه‌های آموزشی و ساخت ۱۳ مرکز بهداشتی و درمانی و ۱۵ مجموعه فرهنگی و ورزشی خبر داد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه میبد از اختصاص زمین‌های وقفی شهرستان برای احداث  ۱۲۰ مجموعه‌های آموزشی و ساخت ۱۳ مرکز بهداشتی و درمانی و ۱۵ مجموعه فرهنگی و ورزشی خبر داد.

حجت‌الاسلام سجاد محمد زاده در گفت و گو با ایرنا موقوفه‌های یاد شده را از آثار مهر ماندگار عنوان کرد و افزود: مجموعه‌های ساخته شده در زمین‌های وقفی شامل ۱۲۰ مدرسه، ۱۵ کتابخانه و فضاهای ورزشی، ۱۳ فضای بهداشتی درمانی شامل بیمارستان، اورژانس، ساختمان پزشکان و خانه بهداشت است.

وی با اشاره به اینکه  ساخت این بناها در طی سال‌های گذاشته انجام شده است ۳۲۰ فضای مذهبی مانند امامزادگان و بقاع متبرکه، حسینیه‌ها و تکایا و حوزه‌های علمیه، همچنین ۵۰ اداره و سازمان دولتی و ۲۵۰ فضای تجاری را نیز به عنوان ثمره وقف در شهرستان نام برد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه میبد درادامه اظهار کرد: در یک سال گذشته یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به نیازمندان کمک نقدی شده است، ۴۵ هزار نفر اطعام شدند، ۲۹ میلیارد ریال به برگزاری مجلس‌‌‌های روضه خوانی، عزاداری و محفلهای نشر معارف اهل بیت اختصاص یافت.

وی افزود: ۴۰۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۱۴ میلیارد ریال نیز بین نیازمندان توزیع شد و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هم به مساجد و حسینیه‌ها و اماکن متبرکه از منابع وقف کمک شد.

محمد زاده ساخت و ساز مکانی برای نگهداری و تربیت کودکان کار، گسترده تر کردن سفره ازدواج، درمان بیماری‌های خاص، کمک هزینه آموزشی و ساخت سرپناه برای نیازمندان را از مصارف وقف عنوان کرد.

تاکنون حدود ۲ هزار موقوفه و پنج هزار و ۵۰۰ رقبه در میبد  شناسایی شده است و و مزکز این شهرستان ۱۰۶ هزار در در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.