مسئولان اداره‌های بهزیستی و تبلیغات اسلامی‌میبد با بازدید و حضور در مرکز جامع توانبخشی سالمندان حبیب ابن مظاهر از بانوان سالمند میبد تجلیل کردند.

مسئولان اداره‌های  بهزیستی و تبلیغات اسلامی‌میبد با بازدید و حضور در مرکز جامع توانبخشی سالمندان حبیب ابن مظاهر از بانوان سالمند میبد تجلیل کردند.

این بازدید به مناسبت هفته گرامیداشت مقام سالمندان با حضور سید محسن فلاح رییس اداره بهزیستی و سید ماشاالله بحرالعلوم کارشناس تشکل‌‌‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی‌انجام گرفت.

به گفته مدیر مرکز جامع توانبخشی سالمندان حبیب ابن مظاهرمرکز یاد شده ظرفیت پذیرش ۵۰ نفر سالمند را دارد و هم اکنون ۳۸ نفر  از خدمات مرکز استفاده می‌کنند.

مریم کمالی اردکانی یادآور شد: از زمان شیوع ویروس کرونا بانوان کم و بیش در مرکز حضور داشتند و در زمان اوج شیوع  این ویروس مرکز تعطیل بود و هم اکنون نیز مرکز از شروع مهر ماه با حضور  ۵۰ درصد از بانوان که تزریق واکسن را انجام داده‌اند، دایر است.

مرکز روزانه توانبخشی سالمندان حبیب بن مظاهر میبد در سال ۱۳۹۰ راه اندازی شد و انجام دهنده  فعالیت‌هایی نظیر آموزش هنرهای دستی، بردن سالمندان به مراکز تفریحی، ویزیت آنها  در مرکز و در کنار آن ویزیت در منزل است.

جلوگیری از به وجود آمدن افسردگی در سالمندان و ایجاد روحیه نشاط در آنها، توانمندسازی آنان و سالم پیر شدن فرد سالمند با انجام فعالیتهای دست اندرکاران مرکز روزانه توانبخشی سالمندان حبیب بن مظاهر دنبال می‌شود.