زنگ عاطفه‌ها روز چهارشنبه به صورت نمادین همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور تعدادی از مسئولان در هنرستان پسرانه حجت الاسلام حاج شیخ جلال الدین رشیقی فیروزآبادی نواخته شد.

زنگ عاطفه‌ها روز چهارشنبه به صورت نمادین همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور تعدادی از مسئولان در هنرستان پسرانه حجت الاسلام حاج شیخ جلال الدین رشیقی فیروزآبادی نواخته شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی میبد در حاشیه این مراسم در گفت و گو با ایرنا آمار کمک‌های سال ۹۹ را ۵۶۳ میلیون تومان عنوان کرد که با همکاری مدارس، مراکز و موسسه‌های خیریه و تعدادی از مسجدها جمع آوری شده‌است.

حسین زین الدینی افزود: برنامه جمع آوری کمکهای امسال از ۲۰ شهریور شروع شده و تا ۱۱ مهر با شعار «با هم مشق محبت بنویسیم» ادامه دارد و پبیش بینی می‌شود حدود یک میلیارد تومان برای تامین لوازم التحریر دانش آموزان نیازمند جمع آوری گردد.

وی دانش آموزان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی را ۳۰۰ نفر عنوان و اظهار کرد: تعداد ۵۰۰ دانشآموز نیازمند نیز از سوی مراکز و موسسه‌های خیریه همکار با کمیته امداد شناسایی شده‌اند.

دانش آموزان ادامه دهنده راه شهدا باشند

فرمانده بسیج ناحیه میبد در این آیین با گرامیداشت هفته دفاع و یاد و خاطره شهدا از دانش آموزان خواست  با خوب درس خواندن ادامه دهنده راه شهدا و فداکاریهای آنها باشند و گفت: امنیت و آرامش امروز مرهون فداکاری‌های همه رزمندگان اسلام و به خصوص شهدا است.

سرهنگ مصطفی بهشتی در ادامه اعلام  خبر خوشحال کننده‌ شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرتبط به استقبال بیش از ۲ هزار نفری شهروندان از تزریق واکسن کرونا در روز ششم مهر ماه را یادآور شد و از همکاری آموزش و پرورش و خانواده‌ها در این ارتباط قدردانی کرد.

روایتگری دفاع مقدس

حاج قاسم زارعی یکی از رزمندگان دفاع مقدس در این آیین  با بیان خاطراتی از آن دوران گفت:همه این خاطرات نکته به نکته آموزنده و شیرین هستند که هرگز از ذهن بیرون نمی‌رود و درعین حال متاسفانه بعضی از آنها درحال فراموشی هستند.

مدیر هنرستان حاج شیخ جلال الدین رشیقی فیروزآبادی میبد نیز ایثار و مقاومت نوجوان ایثارگرایذه ای «علی لندی» را گرامی‌داشت و از حضور دانش آموزان این هنرستان در جبهه‌های جنگ یاد کرد.   

علیرضا رحیم زاده میبدی همچنین اظهار کرد: ۹ نفر از دانش آموزان این هنرستان در دوران رفاع مقدس به شهادت رسیده اند.

در آیین برگزار شده وصیت نامه یکی از شهیدان  قرائت شد که از پدر و مادر و همکلاسی‌‌‌های خود طلب رضایت و حلالیت کرده و خواسته بود  ازهر کس هم که از وی نا رضایتی دارد طلب حلالیت کنند.

ساختمان هنرستان حاج شیخ جلال الدین رشیقی فیروزآبادی در سال ۷۰ به صورت خیری تاسیس شد، سابقه فعالیت این هنرستان به سالهای پیش از انقلاب برمی‌گردد و هم اکنون حدود ۲۸۰ هنر آموز در این مرکز حرفه ای  مشغول به فراگیری علم، هنر و حرفه مشغول هستند.

۲۴ هزار و ۶۰۰ دانش آموز میبد در مدارس و مقاطع مختلف تحصیلی در سال ۱۴۰۰ مشغول به تحصیل هستند و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.