برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس روز یکشنبه با روایتگری احمد وکیلی رزمنده و جانباز دفاع مقدس اردکان همراه با برپایی نمایشگاهی از تجهیزات و ادوات نظامی‌و تصاویری از رزمندگان و شهیدان در آموزشکده فنی دختران میبد برگزار شد.

برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس روز یکشنبه با روایتگری احمد وکیلی رزمنده و جانباز دفاع مقدس اردکان همراه با برپایی نمایشگاهی از تجهیزات و ادوات نظامی‌و تصاویری از رزمندگان و شهیدان در آموزشکده فنی دختران میبد برگزار شد.

رزمنده و جانباز دفاع مقدس و مدرس دانشگاه اردکان با بیان خاطراتی از جبهه‌‌‌های دفاع مقدس گفت: همه ما وظیفه داریم ادامه دهنده راه و آرمان شهدا باشیم، راه شهیدان امر به معروف و ساکت نماندن در برابر ترویج فساد و بی حجابی در جامعه است.

احمد وکیلی افزود:  اسلام دین عدالت، برابری، صلح و تساوی و ایثار است و در نظام جمهوری اسلامی‌ایران نیز در ابتدای انقلاب ایثار و از خودگذشتگی بسیار پر رنگ بود و رفته رفته کم رنگ شده و رو به فراموشی است.

وی ادامه داد: همه ما وظیفه داریم در برابر نابرابریها بایستیم، مسئولان باید حس مسئولیت پذیری داشته باشندهمانگونه که دردوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام برای دفاع از میهن و انقلاب اسلامی‌احساس وظیفه کردند و تا پای جان در برابر حمله‌های نظامی‌ایستادند.

مدرس دانشگاه اردکان تصریح کرد: ما روی خون شهیدان نشسته ایم و باید حتی به اندازه یک بوتین در مقابل اسراف‌‌‌های اقتصادی و به هدر دادن بیت المال کوتاه نیاییم.

همچنین نماینده نهاد رهبری در دانشگاه فنی حرفه ای استان یزد نیز در این مراسم با بزرگداشت هفته دفاع مقدس وظیفه خطیرهیات علمی‌دانشگاه بویژه هیات علمی‌رشته معارف را روشنگری دینی در کنار تدریس عنوان کرد.

حجت الاسلام مجید غضنفری افزود: برای  پر بار شدن کلاسهای مجازی با توجه به شرایط پیش آمده باید  پاسخگویی به شبهات، استفاده از کلیپ در قالب داستان جهت تاثیر گذاری عمیق تر وطرح سوال برای مشارکت بیشتر دانشجویان مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه از هیات علمی‌رشته  معارف خواست جهت اجرای هرچه بهتر طرح طرح تمدن ساز همکاری کنند.

آموزشکده فنی دختران میبد در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد (با یک رشته ضمیمه مرکز پسران)، سال  83 مستقل شد، ساختمان این آموزشکده در زمینی به وسعت ۴۴ هزار متر مربع و زیربنای هشت هزار و ۵۱۲ متر مربع احداث شده و شامل ۱۲کلاس، یک آزمایشگاه و ۱۱ کارگاه و ۲۰۵ نفردانشجو در رشته‌‌‌های کارشناسی و ۸۰۵ نفر دانشجو در رشته کاردانی است.

میبد دارای دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام نور و فنی  است و مرکز این شهرستان  ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.