۲ مدرسه خیری ۶ کلاسه و ۹ کلاسه در محله‌های بیده و باغشهر میبد با حضور استاندار یزد و مسئولان استان و شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

۲ مدرسه خیری ۶ کلاسه و ۹ کلاسه در محله‌های بیده و باغشهر میبد  با حضور استاندار یزد و مسئولان استان و شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدرسه ۹ کلاسه نیز در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۷۳۰ متر مربع و به زیربنای یک هزار و ۸۲۰ متر مربع احداث و ساخت و ساز آن توسط اداره کل نوسازی مدارس استان تکمیل گردید، مدرسه ۶ کلاسه نیز در زمینی به مساحت  2 هزار و ۷۴۰ متر مربع و به زیربنای یک هزار و ۱۲۵ متر مربع بنا شده‌است.

استاندار یزد در آیین بهره‌برداری مدرسه ۹ کلاسه به نام مرحوم عاطفه بنا پورگفت: میبد شهر خیرین است و پروژه‌‌‌های متعددی در حوزه‌‌‌های مختلف با مشارکت خیرین و مردم به مرحله بهره برداری رسیده که نشان دهنده حضور و مشارکت مردم و همکاری و همراهی امام جمعه و مسئولان این شهرستان است.

محمد علی طالبی افزود: مردم این شهرستان توسعه یافته و برخوردار از شاخص‌‌‌های مورد نیاز  منشاء اقدامات حوبی در استان هستند و ادامه این راه همچنان نیاز به همفکری، تعامل و همکاری برای بافتن راه درست در مسیر توسعه است.

وی یادآور شد: یکی از نیازهای این شهرستان  توجه به  آموزش و پرورش و پرورش انسانهایی متناسب با چشم انداز آینده شهرستان و بازار اشتغال است.

میبد بیشترین آمار مدرسه سازی را دارد

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی‌نیز با گرامیداشت اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس گفت: در سه سال گذشته به حدود ۶۰ مدرسه یا آباد یا افتتاح شده و این موضوع نشان دهنده همت مردم، پیگیری امام جمعه، فرماندار و مسئولان آموزش و پرورش شهرستان است.

سید جلیل میرمحمدی در ادامه از همه مسئولان و خیران شهرستان قدردانی کرد که باعث شدند میبد در بین شهرهای استان بیشترین آمار ساخت و ساز مدرسه و آباد کردن مدارس را داشته باشد.

نسرین جعفری مدیر دبیرستان عاطفه بناپور نیز با خیر مقدم به مسئولان و میهمانان با اشاره به انکه این مدرسه توسط خانواده بناپور بنا شده،  آروزی  کسب افتخارات ارزشمند در سایه تلاش دانش آموزان در این فضای آموزشی تازه تاسیس کرد.

عاطفه بنا پور متولد مهر ماه ۷۲ از دانشجویان تربیت معلم ورودی سال ۹۱ بود که به استخدام آموزش و پرورش درآمدند و در سانحه آتش سوزی اتوبوس تهران به یزد در سال ۹۴ به رحمت ایزدی پیوست.

سال تحصیلی ۱۴۰۰ در میبد با ۴۷۸ کلاس ابتدایی، ۱۸۳ متوسطه اول، ۱۶۹ متوسطه دوم و در مجموع با ۲۴ هزار و ۶۰۰ دانش آموز و با افزایش تقریبی یک هزار دانش آموز شروع شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

ایرنا