امام جمعه موقت میبد گفت: خیرین میبد پا به میدان مدرسه‌سازی گذاشته و با آموزش و پرورش شهرستان همکاری دارند، دانش آموزان به عنوان امید کشور نیز برای پاس داشتن مقام مدرسه سازان و امکانات فراهم شده خوب درس بخوانند تا بتوانند در چرخاندن چرخهای آینده کشور نقش آفرین باشند.

امام جمعه موقت میبد گفت: خیرین میبد پا به میدان مدرسه‌سازی گذاشته و با آموزش و پرورش شهرستان همکاری دارند، دانش آموزان به عنوان امید کشور نیز برای  پاس داشتن مقام مدرسه سازان و امکانات فراهم شده خوب درس بخوانند  تا بتوانند در چرخاندن چرخهای آینده کشور نقش آفرین باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا حسنی در آیین  یازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر و مقاومت برگزار شده در مدرسه ضیایی میبد افزود: مدرسه ساخته شده به یاد مرحوم ضیایی که به دست فرزندانش بنا شده مکانی زیبا و ارزشمند و یکی از مدارس خیری ساخته شده است.

وی در ادامه از معلمان نیز خواست تا به همه مسایل علمی‌و تربیتی و اخلاقی توجه کنند و حساسیت ویژه ای داشته باشند.   

امام جمعه موقت میبد همچنین هفته دفاع مقدس و یاد شهیدان را گرامی‌داشت و برای دانش آموزان سالی پر بار و پر ثمر از خداوند متعال طلب کرد.

فرماندار میبد هم در این مراسم با قدردانی از تلاشهای انجام شده برای آماده‌سازی مدرسه ضیایی و دست اندرکاران مدرسه‌سازی از دانش آموزان خواست قدر خیرین را بدانند و هم در درس خواندن و هم احترام به بزرگتر‌ها و رعایت مسایل تربیتی تلاش کنند.

سرهنگ مصطفی بهشتی فرمانده بسیج ناحیه میبد  نیز  در آیین برگزار شده با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد شهیدان از تلاشهای دست اندرکاران مدرسه سازی در میبد قدردانی کرد.

گرامیداشت یاد دانش آموز ایثارگر ۱۵ ساله

شهردار میبد هم گفت: هر دانش آموزی که تعیلیم و تربیت در این فضای آموزشی فراهم شده می‌آموزد قطعا ثوابش  برای خاندان مدرسه ساز نوشته می‌شود.

علیرضا نقوی فعالیت معلمان در فضای مجازی را تلاش مضاعف برشمرد و در ادامه نیز یاد دانش آموز ایثارگر ۱۵ ساله مرحوم علی لندی ایثارگر را گرامیداشت و افزود: وی  در حادثه آتش سوزی جان خود را به خطر انداخت تا جان بانویی که دچار آتش شده بود و جان چند نفر دیگر را که در ساختمان مانده‌بودند را نجات داد و روز اول مدرسه روی در نقاب خاک کشید.

رییس آموزش و پرورش میبد نیز در این مراسم با خیر مقدم به مسئولان و مادر خیرین مدرسه ضیایی میبد گفت: امسال آموزش و پرورش شهرستان سال تحصیلی را با ۴۷۸ کلاس ابتدایی، ۱۸۳ متوسطه اول، ۱۶۹ متوسطه دوم و در مجموع با ۲۴ هزار و ۶۰۰ دانش آموز و با افزایش تقریبی یک هزار دانش آموز سال تحصیلی را شروع می‌کند.

محمد رضا کارگر افزود: مدرسه ضیایی در زمینی به مساحت  2 هزار و ۷۴۰ متر مربع، زیربنای یک هزار و ۱۲۵ متر مربع و ۶ کلاسه توسط سه برادر به یاد بود پدر مرحومشان ساخته شده‌است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

ایرنا