نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: تلاش کارکنان و ماموران اورژانس و فوریت‌های پزشکی در خدمت به مردم به خصوص در شرایط کرونایی ستودنی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: تلاش کارکنان و ماموران اورژانس و فوریت‌های پزشکی در خدمت به مردم به خصوص در شرایط کرونایی ستودنی است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری در بازدید از سازمان اورژانس و فوریت‌های پزشکی یزد افزود: پرسنل فداکار ابن مجموعه از پیشتازان عرصه سلامت هستند که در زمان‌های تلخ بیماری و حوادث از نخستین افرادی هستند که در کنار نیازمندان به خدمات درمانی حضور دارند و با تمام توان برای حفظ حیات و جان بیماران و مصدومان ایثار کرده و برای رساندن سریع آنان به مرکز درمانی تلاش می‌کنند.

وی، ۲۶ شهریورماه که به عنوان روز ملی اورژانس و فوریت‌های پزشکی نامگذاری شده را گرامی‌داشت و ادامه داد: بی‌شک اجر بسیاری در ارائه این خدمات به بیماران برای کارکنان اورژانس وجود دارد و امید داریم تلاشگران این عرصه بتوانند موفقیت‌های روزافزون در خدمت به هم‌نوعان و نجات جان انسان‌ها و حیات مجدد بخشیدن به آنها داشته باشند.

همچنین معاون فنی عملیات اورژانس یزد در این بازدید به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها در اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه توسعه باید ۹۶ پایگاه اورژانس در استان وجود داشته باشد که تاکنون ۸۰ مورد تعیین تکلیف شده و ۵۶ پایگاه فعال داریم.

سید محمدجواد میرجلیلی افزود: کمبود پایگاه در شهرستان یزد از همه شهرستان‌ها بیشتر است و هر چند خیران به میدان آمده‌اند اما به دلیل کمبود زمین با مشکلات بسیاری در زمینه احداث پایگاه‌های جدید مواجه هستیم.

 روز ۲۶ شهریورماه به مناسبت سالروز تاسیس مرکز اورژانس ۱۱۵، روز اورژانس و فوریت‌های پزشکی نامگذاری شده است.