۲ پروژه ورزشی با هزینه کرد ۷۰ میلیارد ریال با حضور استاندار یزد، امام جمعه میبد، تعدادی از مسئولان استانی و محلی، مردم ورزش دوست و ورزشکاران در میبد بهره‌برداری شد.

۲ پروژه ورزشی با هزینه کرد ۷۰ میلیارد ریال با حضور استاندار یزد، امام جمعه میبد، تعدادی از مسئولان استانی و محلی، مردم ورزش دوست و ورزشکاران در میبد بهره‌برداری شد.

پروژه‌های بهره‌برداری شده  شامل یک قطعه زمین چمن مصنوعی کوچکی در روستای رکن آباد هزینه شده به مبغ حدود ۵۵۰ میلیون تومان به صورت مشارکتی از محل اعتبارات دهیاری، شورای اسلامی‌روستا و اداره ورزش و جوانان و چمن مصنوعی ورزشگاه بزرگ شهدای شهرستان به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با اعتبار هزینه شده بالغ بر ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

توسعه فعالیت‌های ورزشی در سایه مشارکت و تعامل مردم و مسئولان

استاندار یزد در آیین افتتاح چمن مصنوعی ورزشگاه شهدا طی سخنانی گفت: این ورزشگاه نمود عینی مشارکت خوب خیرین، مردم و تعامل و همکاری همه مسئولان شهرستان و استان در توسعه ورزش است و خوشبختانه در طول سالهای گذشته یکی از محورهای عمده فعالیت‌های عمرانی در حوزه ورزش و افتتاح  و بهره‌برداری از سالن‌ها و زمین‌های چمن در نقاط مختلف شهری و روستایی بوده‌است.

محمد علی طالبی افزود: ۲ نمونه امروز در میبد افتتاح شد و هنوز هم پروژه هایی آماده بهره برداری در روزهای آینده است و در کنار ورزش انجام اقدامات دیگری در حوزه‌های مختلف شاهد هستیم که همه آنها نشان‌دهنده  روحیه مشارکت و تعامل بین دستگاه‌های مختلف شهرستان و درارتباط با استان است.

وی تصریح کرد: این وضعیت خوب در سایه مدیریت هوشمندانه ای که مرهون راهبریهای داعیانه امام جمعه میبد است، به وجود آمده‌است.

استاندار یزد در ادامه از نقش امام جمعه میبد در توسعه شهرستان و پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای در کل استان و همچنین از فرماندار خیرین و مدیران ورزشی استان و دست اندرکاران درساخت مجموعه ورزشی شهدا قدردانی کرد.

امام جمعه میبد گفت: ما مسئولان هرچه داریم از مردم است، مردمی‌که پیشگام همه تحولات و پیشرفتها هستند، ما در چهل سال گذشته از نقطه‌‌‌های کوچکی شروع کردیم و مردم، خیرین، سرمایه گذاران و جوانان توانستند با افتخارآفرینی در عرصه‌‌‌های مختلف فرهنگی، علمی‌و ورزشی پیشگام باشند.

مسئولان نهایت تلاش خود در خدمتگزاری به جوانان انجام دهند

آیت الله علیرضا اعرافی در ادامه با قدردانی از همه مسئولان اظهار کرد: میبد و استان یزد باید در همه امور سرآمد شوند، همچنین باید زیرساخت مناسب  ورزشی برای دختران و بانوان فراهم گردد.

وی با اشاره به اینکه همه جوانان باید نهایت تلاش خود را با همت بلند در همه قلمروهای ورزشی انجام دهند تصریح کرد: ما مسئولان نیز باید در خدمت جوانان باشیم و درهمه رشته‌های ورزشی تیم هایی تربیت کنیم که بتوانند با کسب مقامهای برتر بدرخشند.

امام جمعه میبد یادآور شد: همه ما باید در ترویج ورزش عمومی‌، همگانی و قهرمانی تلاش کنیم و انشاءاالله با بهره‌برداری زیر ساختها و پروژه‌‌‌های ورزشی نیمه تمام ورزشی پایه‌‌‌های جدیدی برای رشد ورزشی و زیرساختهای ورزشی ریخته شود.

تلاش همه دست اندرکاران در توسعه ورزش شهرستان ستودنی است

فرماندار میبد هم دراین مراسم امر به ورزش را امر به معروف عنوان کرد و از همه دست اندرکاران در ساخت و آماده‌سازی این مجموعه و از نگاه مثبت امام جمعه شهرستان در این ارتباط قدردانی کرد.

حسین فلاح در ادامه تلاش  ورزشکاران شهرستان، همکاری همه اداره‌ها و ارگان‌ها، خیرین و نماینده‌‌‌های مردم در مجلس شورای اسلامی‌ در ساخت و ساز مجموعه‌‌‌های ورزشی شهرستان را یادآور شد.

ساخت مجموعه ورزشی شهدای میبد با ۲۰۰ میلیون تومان سهم امام شروع شد

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد نیز از زمان کلنگ زنی زمین ورزشگاه شهدای میبد یاد کرد که محلی بدون حصار و پر از خار بود و الان نمود آن واقعا با توجه به کمبود اعتبارهای دولتی آن زمان تحسین برانگیز است.

مسعود شریعتی ادامه داد: این مجموعه ورزشی با کمک‌‌‌های امام جمعه شهرستان که در شروع ۲۰۰ میلیون تومان سهم امام را به مجموعه اختصاص دادند شروع شد و با پیگیری‌ها و حمایت‌هایی که ادامه داشت و در کناراختصاص  اعتبارهای دولتی  بر اساس اسناد خزانه با کاری جهادگونه به بهره‌برداری رسید و هم اکنون ظرفیت فعالیت ۱۵ هزار ورزشکار در طول روز، ماه و سال را دارد.

میبد دارای سالن‌ها و زمین‌های ورزشی متعدد است و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.