جشنواره بازیهای بومی‌و محلی با حضور ۲۹ تیم از نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ سال در ورزشگاه شهید چمران میبد برگزار شد.

جشنواره بازیهای بومی‌و محلی با حضور ۲۹ تیم از نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ سال در ورزشگاه شهید چمران میبد برگزار شد.

کارشناس ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان میبد در حاشیه برگزاری این جشنواره ورزشی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این جشنواره با عنوان اولین دوره از المپیاد استعدادیابی ویژه دختران روستایی و عشایری در سه رشته دو میدانی، مهارتهای فردی بستکبال و گانیه برگزار شد.

نرگس بیغرض افزود: دختران در این سه رشته از روستاهای بخش مرکزی، بفروییه و بخش ندوشن به صورت تیم‌‌‌های چهار نفره با هم رقابت کردند.

وی ادامه  داد: در رشته مهارتهای فردی بستکبال ۶ تیم، گانیه ۱۴و در رشته دو میدانی نیز ۱۳ تیم شرکت کردند و در پایان به تیم‌‌‌های برتر از سوی هیات ورزشهای عشایری و روستایی شهرستان جوایزی اهدا شد و این تیم‌های برتر در هفته تربیت بدنی در مهر ماه به استان برای شرکت در مسابقات استانی اعزام می‌شوند.

کارشناس ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان میبد در ادامه اظهار کرد: به دنبال برگزاری این مسابقات تیم شهدای صدرآباد در رشته مهارتهای فردی بستکبال، تیمی‌از بفروییه در دو و میدانی ویک تیم از صدرآباد در گانیه مقام اول را به دست آوردند که به تیم‌‌‌های اول هم جایزه و هم  حکم داده شده و به تیم‌‌‌های دوم و سوم هر رشته فقط حکم داده شد.

وی با اشاره به اینکه دو و میدانی در سه بخش  دو ۱۰۰ متر، دو ۴۰۰ متر و پرتاپ وزنه برگزار شد، ادامه داد: همچنین به داوران این مسابقه نیز لوج سپاس و هدیه ای از سوی  هیات ورزشهای عشایری و روستایی شهرستان اهدا شد.

آماری از ورزشکاران بازیهای بومی‌و محلی دردست نیست، تنها ندوشن ۱۵۰ نفر بازیکن فعال دارد.

میبد شامل سه بخش بفروییه، ندوشن و مرکزی است و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.