فرهنگی

واحد مشاوره در آموزش و پرورش نیاز به تقویت دارد

امام جمعه میبد گفت: معلمان ، مدیران و همه کادر آموزش و پرورش با اندیشیدن تدابیر لازم تقویت بخش مشاوره ، جبران کمبودهای آموزش مجازی و موضوع‌های اخلاقی ، تربیتی و فرهنگی مورد توجه قرار دهند.

امام جمعه میبد گفت: معلمان، مدیران و همه کادر آموزش و پرورش با اندیشیدن تدابیر لازم تقویت بخش مشاوره، جبران کمبودهای آموزش مجازی و موضوع‌های  اخلاقی، تربیتی و فرهنگی مورد توجه قرار دهند.

آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای آموزش و پرورش افزود: بازگشایی مدارس به هر صورت حضوری و یا مجازی نیاز آمادگی داشتن همه  معلمان، مدیران و پرسنل دارد و همه باید همراه با برنامه ریزی مناسب آماده حضور در صحنه علم و دانش شوند.

وی در ادامه بر اجرای برش شهرستانی سند تحول آموزش و پرورش، تربیت مدیران با تشکیل کارگروه و شورا، احیای وقف در روستاها و مورد توجه قرار دادن سبک  معماری آموزشگاهها تاکید کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تقویت و ارتقای آگاهی و دانش مدیران در عرصه نعلیم و تربیت را بسیار مهم و خوب برشمرد.

75 درصد فرهنگیان میبد واکسینه کرونا شده‌اند

رییس آموزش و پرورش میبد نیز با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده و مسایل و مشکل‌های موجود، برنامه ریزی تربیت مدیران جوان با توجه به بازنشسته شدن 54 مدیر درسال 1400، لزوم حمایت از هنرستانها برای تکمیل تجهیزات کارگاهها، وجود بیشترین مدارس نیاز به ترمیم در محله هایی مانند ده آباد و فیروزآباد را یادآور شد.

محمدرضا کارگر شورکی همچنین به زمین‌های اهدا شده برای ساخت 2 مدرسه تیزهوشان از سوی خیرین شهرستان خانواده مرحوم مصطفوی و همچنین خیر آقایی اشاره کرد.

وی در ارتباط با واکسیناسیون فرهنگیان نیز اظهار کرد: از 2 هزار و 56 نفر، یک هزار و 567 نفر تزریق واکسن را انجام داده‌اند و 489 نفر به دلایلی از جمله بیماری برای تزریق واکسن مراجعه نکردند و در مجموع 75 درصد فرهنگیان برای تزریق واکسن مراجعه کرده‌اند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش میبد نیز گزارشی از مسابقات فرهنگی و هنری و قرآن و عترت ارایه داد و گفت: در حوزه فرهنگی و هنری در 60 رشته در مقاطع مختلف تحصیلی در چهار مرحله آموزشگاه، منطقه، استان و کشوری هشت هزار و 525 نفر از دانش آموزان در مسابقات برگزار شده شرکت کردند.

ناصر فلاح افزود: از این تعداد دانش آموز سه هزار و 650 نفر به مرحله شهرستان راه یافتند و 372 نفر به مرحله استان راه پیدا کردند و 133 نفر رتبه‌‌‌های اول تا سوم کسب کردند و در نهایت  85  به مرحله کشوری رفتند و 11 نفر در سطح کشور مقام آوردند.

وی ادامه داد: در حوزه قران و عترت و نماز در مجموع هشت هزار و 200 نفر شرکت کردند که از این تعداد هزار نفر به مرحله شهرستان و 120 نفر به مرحله استان و 59 نفر در استان مقام اول تا سوم به دست آوردند و در نهایت 11 نفر به مرحله کشوری رفتند و 3 نفر رتبه برتر کشوری به حایز شدند.

دراین نشست معماری مدارس نیزمورد بررسی قرار گرفت.

27 درصد مدارس استان یزد نیاز به بازسازی دارند

 مدیر کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان یزد در این ارتباط در گفت و گو با ایرنا گفت: مقرر شد در میبد کارگروهی تخصصی  از همکاران نوسازی مدارس، اساتید میبدی در این حوزه و دست‌اندرکاران ساخت و ساز تشکیل و الگویی خاص برای معماری مدارس میبد و در آینده  استان یزد تهیه شود.

جواد ذاکر در ادامه با ارایه آماری از ساخت و ساز مدارس افزود: در میبد بالغ بر 19 پروژه در میبد به صورت مشارکتی 50 درصد خیرین و 50 درصد دولت با به پای کار آمدن خیرین با 50 میلیارد تومان اعتباردر حال ساخت و ساز است.

وی اضافه کرد: در سطح استان نیز 200 پروژه شامل کتابخانه، مدارس، ممجتمع‌‌‌های آموزشی و سرویس‌های بهداشتی با 600 میلیارد تومان اعتبار در حال ساخت و ساز با مشارکت خیرین است که به مرور به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.

این مسئول همچنین اظهار کرد: هم اکنون 27 درصد مدارس استان تخریبی هستند و نیاز به بازسازی دارند، این آمار در2 سال گذشته از 35 درصد به 27 درصد رسیده و امیدواریم دربرنامه پنج ساله به صفر برسد.

2 هزار و 56 نفر از معلمان در مقاطع مختلف تحصیلی درمیبد عهده دار آموزش تعلیم و تربیت بیش از ۲۲ هزار دانش آموز هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا