فرماندارمیبد در جمع پیشکسوتان بنیاد فرزانگان اندیشه گفت: بازنشستگان و پیشکسوتان الگوی خوبی برای جوانان هستند و باید در این شرایط که جامعه به فرهنگ عمیق سبک زندگی اسلامی‌نیاز دارد جوانان را در عبور از مسائل و مشکلات یاری کرد. به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، فلاح بابیان اینکه امروز بعد از ۴۰ سال مدل زندگی […]

فرماندارمیبد در جمع پیشکسوتان بنیاد فرزانگان اندیشه گفت: بازنشستگان و پیشکسوتان الگوی خوبی برای جوانان هستند و باید در این شرایط که جامعه به فرهنگ عمیق سبک زندگی اسلامی‌نیاز دارد جوانان را در عبور از مسائل و مشکلات یاری کرد.

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، فلاح بابیان اینکه امروز بعد از ۴۰ سال مدل زندگی عوض‌شده است و خیلی از سختی‌هایی که ما کشیدیم نسل جوان تجربه نکرده‌اند گفت: به همین خاطر نسل جوان در کمترین مشکل شکننده هستند و باید آن‌ها را در مسائل مختلف با تجربیات گذشته آشنا کرد.

وی در ادامه بر حضور مردم در مراکز بهداشتی برای دریافت واکسن تأکید کرد و افزود: متأسفانه شهرستان میبد در دریافت واکسن در رتبه نهم استان قرار دارد و اگر وضع همین‌طور پیش برود شاهد موج جدیدی از کرونا خواهیم بود.

اکبر دهستانی رئیس هیئت‌مدیره بنیاد فرزانگان میبد گفت: این موسسه باهدف تأمین سلامت بازنشستگان ازلحاظ جسمی‌و روانی و دریک کلام سالم پیر شدن تشکیل‌شده است.

وی بابیان اینکه در حال حاضر هزار و ۴۰۰ نفر در این موسسه عضویت دارند افزود: ایجاد فرهنگ صحیح مسائل سالمندی با رویکرد دینی و آموزشی و برخورداری از زندگی ساده، پوشش کامل بیمه‌ای و رفاهی و ایجاد فرصت مشارکت سالمندان درروند توسعه جامعه، ایجاد زمینه حضور سالمندان در کنار خانواده و ارتقاء کیفیت سلامت جسمی‌و روانی، تقویت نقش نهادهای مردمی‌مرتبط و تخصصی شدن رویکرد بهداشتی و توان‌بخشی سالمندان و فراهم کردن زمینه‌های تعامل عاطفی، روانی سالمندان، خانواده و جامعه و فراهم‌سازی زمینه نشاط و شور اجتماعی از اهداف این موسسه است.