اجرای طرح محله محور مقابله با آسیب‌های اجتماعی به صورت پایلوت با حضور مسوولان محلی و اهالی محل با برگزاری نشست هم‌اندیشی و ارایه برنامه‌های اجرایی در مسجد زراسب بشنیغان میبد آغاز شد.

اجرای طرح محله محور مقابله با آسیب‌های اجتماعی به صورت پایلوت با حضور مسوولان محلی و اهالی محل با برگزاری نشست هم‌اندیشی و ارایه برنامه‌های اجرایی در مسجد زراسب بشنیغان میبد آغاز شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد روز جمعه در این نشست گفت: با راه اندازی مرکز ارتقا سلامت اجتماعی در شهرستان در نظر داریم تا فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی در راستای کنترل و کاهش آسیب‌‌‌های بصورت منسجم، مستمر و سازماندهی شده و بر اقدامات انجام شده در سطح محلات شهرستان نظارت شود.

وی گفت: همه ما وظیفه داریم و مسوول هستیم  تا برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و مشکلات جامعه دغدغه داشته و تا رسیدن به عملکرد مطلوب نهایت تلاش خود را بکار گیریم.

رسول نصیری در ادامه مواردی مانند بی تفاوتی مردم، انجام موازی کاری‌ها، یکنواخت نبودن فعالیت‌ها و پراکنده کاری را به عنوان علل نتیجه نداشتن اقدامات انجام شده در این حوزه بر شمرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد اضافه کرد: در این راستا ۱۷ محله به همراه  شهرک‌هایی که به شهر اضافه شده را در مجموع به  ۲۷ محله تقسیم بندی گردید و مقرر شده  برنامه‌های مرتبط به کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح محلات متناسب با آسیب‌های مبتلا به هر محله برنامه ریزی و اقدام شود.

وی تهیه بانک اطلاعاتی معتمدین، خیرین،  کارآفرینان، هنرمندان، نخبگان علمی‌و سایر افراد تاثیرگذار به تفکیک هر محله راازجمله  اقداماتی عنوان که در مرحله اول انجام می‌شود.

نصیری درادامه اظهار کرد: سپس با شناسایی ظرفیت‌ها و امکانات موجود فرهنگی اجتماعی اعم از تعداد مساجد کانون‌های فرهنگی حسینیه‌ها و تکایا و هیات مذهبی،  کتابخانه‌ها و سایر ظرفیتهای مذهبی، فرهنگی و اجتماعی و نیز شناسایی آسیب‌ها و جرایم هر محله برنامه‌ریزی و اقدامات لازم انجام می‌گیرد.

همچنین در این نشست معتمدین محله بشنیغان به ضرورت توجه جدی و داشتن برنامه مشخص در کنترل آسیب‌های اجتماعی اولویت دار بویژه آسیب های  فضای مجازی، اصلاح بعضی قوانین دست و پا گیر، برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های صنعتی و خیری شهر برای ارتقای فرهنگ شهر، بهینه سازی زیرساخت‌های شهر و برگشت به احیای فرهنگ ناب و تفکر بسیجی مخلص  برای مراقبت از محله‌ها در برابر آسیبهای اجتماعی اشاره شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا