مراسم بزرگداشت سرلشکر سید حسن فیروزآبادی با حضور مسوولان، نیروهای بسیج و سپاه و مردم انقلابی میبد در مصلی آیت الله اعرافی این شهرستان برگزار شد.

مراسم بزرگداشت سرلشکر سید حسن فیروزآبادی با حضور مسوولان، نیروهای بسیج و سپاه و مردم انقلابی میبد در مصلی آیت الله اعرافی این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه اردکان در این مراسم با بزرگداشت مقام سرلشکر فیروزآبادی گفت: با توجه به آیه ۱۳ سوره حجرات خدای متعال تقوی را ملاک برتری انسانها نسبت به هم قرار داده و فرموده هرکس با تقواتر است درجه او بیشتر است.

حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر با اشاره به معنی تقوا یعنی پرهیز از گناه و عبور نکردن از خط قرمز است ادامه داد: ملاک دیگر فضیلت انسانها جهاد در راه خدا است و آنقدر جهاد در نزد خدای عزیز که به گرد و غبار پای اسبهای مجاهدان فی سبیل الله قسم یاد کرده‌است.

وی در ادامه با شاره به علم آموزی معیار دیگر برتری انسانها نسبت به هم اظهار کرد: با توجه به روایات و آیات قرانی ریشه و اساس همه خوبی‌ها علم‌آموزی است و ریشه و اساس همه بدی‌ها جهل است و انسان باید همه مادیات را رها کند تا به علم به عنوان کلید گنج همه کائنات دست یابد.

امام جمعه اردکان خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری سرلشکر فیروزآبادی هم اهل تقوا و هم اهل علم و جهاد در راه خدا بود و ما همه  باید قدرشناس وی باشیم.

سرلشکر فیروزآبادی در هشت سال دفاع مقدس در سمت‌هایی چون جانشین نخست‌وزیر وقت در قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا(ص)، ستاد امداد و درمان جنگ کشور، امور پناهگاه‌ها و دفاع غیرعامل، پدافند شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای، مهندسی صنعتی جنگ و کمیته ساخت موشک زمین به زمین مشغول فعالیت بود و پس از پایان جنگ تحمیلی در چهارم مهر ۱۳۶۸،  بنا بر تصمیم رهبر معظم انقلاب به ریاست ستاد فرماندهی کل قوا منصوب شد.

آن مرحوم ۱۴ بهمن ۱۳۲۹ خورشیدی در مشهد چشم به جهان گشود و ۱۲ شهریور سال ۱۴۰۰ بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ درگذشت.

پدرش سید فضل الله آقایی اهل محله «بَشنیغان و مادرش فاطمه حیدری فیروزآبادی از اهالی محله  فیروزآباد میبد بودند که بعد از ازدواج به مشهد مقدس مهاجرت  کردند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.   

ایرنا