معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد گفت: تعاونی‌ها بهترین الگوی اقتصاد مردم محور هستند و هم اکنون نقش آنها بیش از هر زمان دیگر برجسته است و بر این اسا باید از سوی مردم و مسوولان مورد حمایت قرار گیرند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد گفت: تعاونی‌ها بهترین الگوی اقتصاد مردم محور هستند و هم اکنون نقش آنها بیش از هر زمان دیگر برجسته است و بر این اسا باید از سوی مردم و مسوولان مورد حمایت قرار گیرند.

رسول نصیری در بازدید از شرکتهای تعاونی برتر میبد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه باید برای  رفع موانع تولید دربخش صنعت و سرمایه گذاری تلاش کنند تا با عبور از قوانین دست و پا گیر، اهداف تولید و اقتصاد در فضای امن برای سرمایه گذاران محقق شود.

تقدیر از شرکت تعاونی‌ها و تقویت بخش اقتصادی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز گفت: امروز به مناسبت هفته تعاون از یکی از شرکتهای تولید نایلون و نایلکس واقع در شهرک صنعتی شمس‌آباد و همچنین از یکی از پروژه‌های شرکت تعاونی دهیاریها که هر دو آنها با توجه به ارزیابی‌ها به عنوان تعاونی‌های برتر شناسایی شده‌اند، بازدید شد.

عماد تشکری  با اشاره به اینکه فروشگاه تعاونی مصرف متشکل از اعضای چندین شرکت تولیدی کاشی نیز افتتاح شد افزود: هدف بازدید انجام شده تقدیر از زحمت‌های تعاونی‌های برتر و موفق و فراهم آوردن،  تقویت بخش اقتصادی و افزایش تولید و جمع‌آوری سرمایه‌‌‌های خرد مردم و ایجاد کسب و کار و اشتغال است.

وی ادامه داد: یکی از موانع  و مشکلات خصوصی سازی فاصله طبقاتی است که با رفع آن و همچنین تقویت تعاونی‌ها و ایجاد اشتغال مردم بتوانند حتی با سرمایه‌های خرد فعالیت اقتصادی داشته‌باشند.

این مسوول تصریح کرد: تاکنون سعی شده به صورت موردی منابع لازم در اختیار تعاونی‌ها قرار گیرد و همچنین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دستگاه حمایت کننده شانس شرکت‌های تعاونی را برای گرفتن تسهیلات افزایش دهد.

چهار شرکت تعاونی در میبد به عنوان برتر انتخاب شدند

به گفته مدیرعامل شرکت تعاونی تولید نایلون و نایلکس، این شرکت در سال ۸۹ به ثبت رسید و فعالیت خود را از سال ۹۰ با سه نفر نیروی کار شروع کرد و الان با اشتغالزایی برای ۱۵۰ نفر یکی از صادرکنندگان برتر استان یزد شناخته شده‌است.

سید محمد امامی‌نایلون، نایلکس، انواع پلاستیکهای فریزری، کشاورزی، زباله، اسپری، شیرینگ و بست‌های کمربندی را به عنوان محصولات این شرکت تولیدی عنوان کرد.

همچنین کارشناس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد نیز در ارتباط با شرکت تعاونی دهیاری‌ها گفت: شرکت یاد شده متشکل از ۱۵ دهیار خدمات جاده سازی و عمرانی روستاها را بر عهده دارد برای و ۳۵ نفر نیز ایجاد اشتغال کرده است، همچنین این شرکت دارای معدن شن و ماسه است که امروز از آن بازدید شد.

فرزین زارعی  در ادامه اظهار کرد: از میان ۱۹ شرکت تعاونی برتر استان یزد چهار تعاونی آن در میبد فعالیت دارند.

به گفته علیرضا حامدی نسب مدیر شرکت تعاونی مصرف متشکل از اعضای چندین شرکت تولیدی کاشی، شرکت یاد شده درابتدا با ۲۰۰ نفر عضو تاسیس شد و هم‌اکنون یک هزار و ۳۰۰ نفر عضو دارد و سرمایه آن ۶ میلیارد تومان است.

یک هزار و ۵۰۰ شرکت تولیدی و کارخانه در شهرستان میبد فعال است که از این تعداد ۳۵۲ واحد آن در شهرک صنعتی جهان آباد و  ۷۱ واحد در ناحیه شمس آباد دایر شده است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد واقع شده‌است.

در یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶ هزار و ۲۰۳ شرکت تعاونی با ۱۰۰ هزار نفر عضو وجود دارد  و در این شرکت‌ها برای ۵۴ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

ایرنا