اخبار روزتصاویر

دفتر نمایندگی خانه مطبوعات استان یزد در میبد افتتاح شد

دفتر نمایندگی خانه مطبوعات استان یزد در میبد با حضور امام جمعه موقت ، مسوولان استان و شهرستان ، صاحبان رسانه و خبرنگاران افتتاح شد.

دفتر نمایندگی خانه مطبوعات استان یزد در میبد با حضور امام جمعه موقت، مسوولان استان و شهرستان، صاحبان رسانه و خبرنگاران افتتاح شد.

دفتر نمایندگی خانه مطبوعات استان یزد در یکی از خانه‌های بازسازی شده در بافت سنتی میبد که در پنجم شهریور  سال 96 به عنوان خانه خبری و دفتر فرهنگ و هنر شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت، افتتاح گردید.

این خانه قدیمی‌شامل دو خانه تاریخی دوست‌حسینی و رجبی‌پور است که به همت فرمانداری و اداره میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی میبد مورد احیا و بازسازی قرار گرفته‌است.

فعالیت رسانه و خبرنگاری مقدس است

امام جمعه موقت میبد در مراسم شروع به کار خانه مطبوعات میبد گفت: بر اساس آیات قرآنی، روایات و اخبار رسانه و خبرنگاری در این زمان انفجار اطلاعات و اخبار کاری مقدس و در راستای رسالت پیامبر اسلام است.

حجت الاسلام محمد اعرافی ادامه داد: پیامبر اسلام مبعوث شد تا انسانها را با معارف دین، اسلام و انسانیت آگاه کند و از گمراهی و ضلالت نجات دهد.

وی خبرنگاری، قلم زدن و رسانه‌های مکتوب و شنیداری  را مقدس عنوان کرد و از فعالان این عرصه خواست  قدر خود را بدانند که در این حوزه وارد شدند و انشاءالله با کمک‌های مسوولان به هدف‌های والای خود برسند.

اعرافی در ادامه اظهار کرد: امروزه  بر خلاف عصر سنت رسانه‌های نوین حضور چشمگیر و موثری در زندگی ما دارند و کسب و کارهای مردم از طریق آنها انجام می‌شود  و اگر رسانه نباشد زندگی‌ها نمی‌چرخد، حتی یک احوالپرسی مجازی نیز به جا آوردن صله رحم است.

وی تصرح کرد: خبرنگاران وظیفه دارند اصل امانت را در نوشتن اخبار رعایت کرده و انتشار انتقادهای سازنده، واقعیت‌های جامعه، مشکلات شهر مورد توجه قرار دهند، همچنین مواظب باشند در نشر انتقادها آبروی افراد نرود و یا با گفتن خبرهای دروغ فضای جامعه مشوش نشود.

میبد از ظرفیت رسانه ای خوبی برخوردار است

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌یزد نیز در این نشست با بیان اینکه انشاءالله این رویداد منشاء اتفاق‌های خوب برای استان شود، گفت: هم اکنون 206 رسانه در استان یزد و  21 رسانه در میبد فعالیت دارند و این نسبت با توجه به تمرکز رسانه‌ها در مرکز استان دلگرم کننده و نشان دهنده ظرفیت رسانه‌ای  خوب در اختیار این شهرستان است.

مجید جوادیانزاده در ادامه افزود: صحبت از خانه صحبت از یک ماوای گرم است و انشاءالله خانه مطبوعات میبد نیز با داشتن چنین کارکردی مکانی برای گرد هم آمدن افراد با سن و سال‌ها و دیدگاههای مختلف باشد تا همگرایی و هم افزایی محقق شود.

وی اظهار کرد: با توجه پیشرفت علم و تکنولوژی برای عقب نماندن از رقابت‌ها نیاز به آموزش مداوم و یاد گرفتن مهارت‌های جدید احساس می‌شود و باید تلاش شود روزنامه‌نگاری تخصصی با محوریت خانه مطبوعات در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌یزد ایجاد زمینه گفت وگو با مسوولان نهادهای دولتی و مسوولان و تشکلهای مردم نهاد تاثیر گذار، ارایه بسته هی حمایتی و ابتکاری مانند حامی‌کارت و دیگر امکانات از سوی خانه مطبوعات را یادآور شد و خواست در میبد نیز مورد توجه این خانه قرار گیرد.

راه اندازی دومین نمایندگی خانه مطبوعات استان یزد

مدیر خانه مطبوعات استان یزد هم گفت: دومین نمایندگی خانه مطبوعات شهرستانهای استان یزد در میبد بعد از بافق افتتاح می‌شود و همه خدمات خانه مطبوعات دراین شهرستان ارایه می‌شود.

فرزاد فیضی با تشکر از هیات مدیره منسجم و فرهیخته خانه مطبوعات استان برای راه‌اندازی نمایندگی خانه مطبوعات درشهرستانها قدردانی کرد و از مسوول خانه مطبوعات و همکاران رسانه‌ای میبد خواست تا مشکلات و خواسته‌های رسانه ای را مطرح کنند تا بر اساس عرف قانونی و اساسنامه خانه مطبوعات انجام گیرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی‌میبد نیز گفت:بعد از روز خبرنگار اتفاقات خوبی در حوزه رسانه میبد، شهرستانی با داشتن هفت رسانه مکتوب و 14 پایگاه خبری مجوز دار و اهالی رسانه فعل و با انگیزه  رقم خورد.

هادی زارع مهرجردی افزود: فضایی مهیا شد تا هم در زیرمجموعه یک تشکل صنفی با دور هم جمع شدن فعالان رسانه شهرستان خواسته‌های صنفی مطرح شود و مورد توجه قرار گیرد و هم شاهد انسجام بهتری در عرصه خبرشاهد شویم.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.   

 ایرنا

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا