نماینده مردم میبد و تفت در مجلس یازدهم با بیان اینکه آمریکا از اشغال افغانستان بدون دستاورد نظامی‌و اقتصادی مجبور به خروج شد، گفت: هدف سیاستمداران آنها ایجاد خطر منطقه ای برای جمهوری اسلامی‌ایران بود و برخلاف آنچه عده ای فکر می‌کنند، مشکل ما با برقراری ارتباط با آمریکایی‌ها رفع نمی‌شود.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس یازدهم با بیان اینکه آمریکا از اشغال افغانستان بدون دستاورد نظامی‌و اقتصادی مجبور به خروج شد، گفت: هدف سیاستمداران آنها ایجاد خطر منطقه ای برای جمهوری اسلامی‌ایران بود و برخلاف آنچه عده ای فکر می‌کنند، مشکل ما با برقراری ارتباط با آمریکایی‌ها رفع نمی‌شود.

سیدجلیل میرمحمدی در نشستی با خبرنگاران شهرستان میبد، افرود: تلاش ایالات متحده آمریکا در منطقه نشان داد که آنها نه تنها قابل اعتماد نیستند بلکه همواره با تمامی‌توان به متحدان خود به راحتی خیانت می‌کند و به اصطلاح حتی در حفظ منافع خود نیز ناتوان هستند، پس برای رفع مشکل باید به توان و ظرفیت داخلی خود تکیه کرد.

وی در ادامه کابینه دولت سیزدهم را که متشکل از افراد با تجربه، جوان و با انگیزه است بسیار نیرومند و قوی دانست و بر حمایت مجلس از دولت در پیشرفت امور و رسیدگی به مشکل مردم تاکید قرار داد.

این نماینده استان یزد در مجلس شورای اسلامی‌در ادامه فعالیت صنایع آلاینده را آسیبی جدی برای آب، خاک و فرهنگ  برشمرد و اظهارکرد: اگر توسعه افسار گسیخته و احداث صنعت آلاینده جدید به خصوص در شهرک صنعتی شمس آباد میبد همچنان در دستور کار قرار گیرد، مردم در آینده به لحاظ زیست محیطی آسیب می‌بینند و ارزش افزوده‌ای برای شهرستان ندارد.

وی از خبرنگاران خواست از مسئولان برای جلوگیری از احداث صنایع آلاینده و هدایت آنها به سرمایه گذاری برای احداث صنایع پاک و  پیگیری مواردی چون احداث پارک بانوان، پایانه باربری، اختصاص ۶۰۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن مطالبه کنند.

حمایت از بانوان از بانوان فعال در حوزه مشاغل خانگی

رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا در ارتباط با اختصاص فضا برای ایجاد بازارچه صنایع دستی و مشاغل خانگی در مکان هایی مانند برج کبوترخانه و اجرای فعالیت‌های فرهنگی از سوی تشکل‌های بانوان در امامزاده سید صدرالدین قنبر قول پیگیری و حمایت داد.

این نماینده مجلس یازدهم در ارتباط با ثبت جهانی کاروانسرای شاه عباسی میبد نیز تصریح کرد: بعضی افراد با توجه به دغدغه‌های اعتقادی و فرهنگی در این مورد مخالفت می‌کنند، طبیعی است و در عین حال شخصا موافق جهانی شدن و ترویج گردشگری و درآمدزایی از طریق معرفی توانمندی‌‌‌های شهرستان هستم، باید برای نظارت جهت دور ماندن شهر از ابتذال فرهنگی نهایت تلاش را انجام داد.

در این نشست از نمایندگان مجلس خواسته شد تا پیگیر کاهش نابرابری‌‌‌های اقتصادی، رانت‌ واردات انواع کالا، صنایع و جلوگیری از مهاجرت به شهرهای استان یزد باشند.

همچنین روز پنجشنبه نیز میرمحمدی در نشست بررسی اجرای مصوبه‌های ۱۴ فروردین و ۲۲ تیرماه سال ۱۴۰۰ که با حضور تعدادی از مسئوولان در فرمانداری برگزار شد از آنها خواست به جای صحبت فعالیت‌هایی که در آینده بتواند ارزش افزوده ایجاد کند، پیگیری کنند.

همچنین وی در این نشست بر احداث پارک بانوان، اختصاص پنج هزار متر مربع زمین‌های مسکن و شهرسازی برای ایجاد موزه و نمایش نمودهای فرهنگی و مذهبی با متولی‌گری اداره میراث تاکید کرد.

وی اختصاص زمین برای  ساخت پایانه مسافربری و میدان میوه و تره بار را خواستار شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

  یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۰ شهرستان چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی‌دارد.

ایرنا