معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد از بانوان عضو شرکت تعاونی خواست با دوری از اختلاف‌ها و هدف‌گذاری و تعیین چشم انداز برای دستیابی به بهترین دست‌آوردها همکاری و تلاش کنند تا مسوولان نیز آنها را در تامین تسهیلات مورد حمایت قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد از بانوان عضو شرکت تعاونی خواست با دوری از اختلاف‌ها و هدف‌گذاری و تعیین چشم انداز برای دستیابی به بهترین دست‌آوردها همکاری و تلاش کنند تا مسوولان نیز آنها را در تامین تسهیلات مورد حمایت قرار دهند.

رسول نصیری روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات شرکت تعاونی با تاکید بر لزوم وحدت رویه بین اعضای شرکت تعاونی افزود: علی رغم اینکه تاکنون تامین مکان فعالیت برای هیچ شرکت تعاونی و حتی موسسه خیریه از سوی بخش حصوصی در میبد انجام نگرفته‌است، شرکت تعاونی در این ارتباط  از سوی فرمانداری مورد حمایت قرار گرفت و مکان‌هایی به آنها پیشنهاد داده شد که متاسفانه خودشان برای استقرار در آن مکانها تلاشی نکردند.  

وی ادامه داد: به یقین شرکت تعاونی با تعیین رویکرد و برنامه ریزی برنامه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و اقتصادی از سوی فرمانداری و مسوولان شهرستان مورد حمایت قرار می‌گیرد و بر این اساس بانوان باید همه سعی و تلاش خود را برای در انداختن طرحی نو به کار گیرند و خود را در سطح شهرستان نشان دهند.

معرفی اعضای شرکت تعاونی به سایتهای فروش محصولات

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد هم در این نشست معرفی اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی برای شرکت در کارگاه‌های آموزشی ‌در مراکز دانشگاهی و همچنین سایتهای فروش محصولات و بازاریابی اشاره کرد.

احمد علایی همچنین بر وجود اتحاد بین اعضای شرکت تعاونی در رسیدن به موفقیت در فعالیتهای اقتصادی تاکید کرد.

کارشناس تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد نیز در این نشست با ارایه گزارشی از روند تشکیل شرکت تعاونی میبد گفت: عضویت در شرکت تعاونی یعنی همکاری افراد در انجام یک یا چند فعالیت برای دستیابی به سود  است که متاسفانه افرادی با درک نکردن معنی نام شرکت تعاونی با عضویت در یک شرکت تعاونی انتظار دریافت سود بدون انجام هیچ نوع فعالیت دارند.

فرزین زارعی در ادامه از اعضای شرکت تعاونی بانوان میبد به خاطر داشتن رویه یاد شده و داشتن یک سری اختلاف‌ها و رقابت ناسالم گلایه کرد و همچنین تسهیلات ارایه شده به شرکت تعاونی بانوان میبد از جمله معرفی برای دریافت تسهیلات و کمک بلاعوض را نام برد.

وی سرمایه شرکت را نیز خیلی اندک عنوان کرد که  برای انجام فعالیت اقتصادی  نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر از سوی اعضا است.

شرکت تعاونی نسیم بهار خاتون میبد از اولین شرکتهای تعاونی بانوان در استان یزد است

مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری میبد نیز شرکت تعاونی نسیم بهار خاتون میبد را از اولین شرکتهای تعاونی بانوان در استان یزد نام برد که در سال ۹۶ با ۵۷ عضو با هدف شناسایی بانوان کارآفرین و فعال در حوزه مشاغل خانگی و دیده شدن خواسته‌ها و هم افزایی راه‌اندازی شده‌است.

کبری خواجه پور نداشتن مدیریت واحد، عدم تعامل اعضا با هم،  شخصی نگری و فعال نگه داشتن شرکت با همکاری تعداد خیلی اندک از اعضا را از عدم موفقیت شرکت در چند سال گذشته عنوان کرد و گفت: جایگاه مدیریت و جایگاه‌های دیگر به افراد مطلع و آگاه نیاز دارد تا بتوانند دانسته برای محقق شدن مطالبه‌گری‌ها که هنوز هم وجود دارد؛ قدم بردارند.

شرکت تعاونی بانوان میبد هم اکنون دارای ۶۸ عضو است و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا