دادستان میبد گفت: برای رسیدگی به جرائم مسوولان هیات‌های عزاداری متخلف مرتبط به عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد کرونا پرونده قضایی تشکیل شد.

دادستان میبد گفت: برای رسیدگی به جرائم مسوولان هیات‌های عزاداری متخلف مرتبط به عدم رعایت  دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد کرونا پرونده قضایی تشکیل شد.

علی باقرپور افزود: در چند روز گذشته علی‌رغم تذکرات داده شده  قبلی و اخذ تعهد و ارایه راهکار برای برگزاری مراسم‌ها در شان این ایام از سوی مراجع مربوطه باز به طور گسترده شاهد عدم پایبندی برخی از مسوولان هیات‌ها به رعایت پروتکل‌‌‌های بهداشتی از جمله برگزاری مراسم نخل‌برداری در شهرستان بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به زیر سوال رفتن فلسفه عزاداری سالار شهیدان پرونده قضایی بر اساس  گزارش ضابطین تشکیل شد و متخلفین با اتهام اقدام علیه بهداشت عمومی‌جامعه تحت تعقیب قرار گرفتند.

دادستان میبد نظارت بر اجرای مصوبات و دستورالعمل ضوابط برگزاری عزاداری ماه محرم و صفر در شرایط کرونا اعلام شده از سوی  ستاد کرونا بر عهده دادستانی شهرستان عنوان کرد.

وی در ادامه رعایت کامل پروتکل‌ها را  به متولیان هیات‌‌‌های عزاداری گوشزد و تصریح کرد: با توجه اعلام مسوولان بهداشت و درمان شهرستان شیوع ویروس کرونا و آمار ابتلای افراد به این ویروس روند افزایشی دارد و مسلما تکرار تخلفات موجب تشدید برخوردهای قضایی می‌شود.

همچنین به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی‌بیمارستان میبد رییس این واحد درمانی گفت: نگران سلامت مردم هستیم و این در حالی است که صدای ما در با مخالفت با وضعیت برگزاری عزاداری‌ها در میبد شنیده نمی‌شود.

مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

روابط عمومی‌دادگستری میبد