فرماندارمیبد گفت: علی‌رغم اینکه برای عزای امام حسین (ع) نباید چیزی کم بگذاریم، مصوبه‌های ستاد را باید اجرا کرد و بر این اساس بعضی از مراسم‌های جانبی ایام محرم برای حفظ جان عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) توسط هیات‌های عزاداری نباید برگزار شود.

فرماندارمیبد گفت: علی‌رغم اینکه برای عزای امام حسین (ع) نباید چیزی کم بگذاریم، مصوبه‌های ستاد را باید اجرا کرد و بر این اساس بعضی از مراسم‌های جانبی ایام محرم برای حفظ جان عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) توسط  هیات‌های عزاداری نباید برگزار شود.

حسین فلاح در جلسه فوق‌العاده شورای تأمین شهرستان میبد با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: شرایط شهرستان در مواجه با کرونا شرایط دشواری است و متأسفانه تعداد تخت‌های بستری ما در سطح بالایی است.

فرماندارمیبد چندین بار در تشریح و تبیین شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جلسه شورای تأمین دچار بغض و اشک شد و تصریح کرد: امسال هم عزاداران و هیئت‌های مذهبی یک مقدار برای حفظ سلامتی مردم چند مورد را رعایت کنند.

وی گفت: پذیرایی باید به‌صورت بسته‌های غذایی توزیع گردد، مدت ساعت برگزاری عزاداری ۲ ساعت است و زدن موکب و نخل‌گردانی ممنوع است و مراسم نخل برداری هم که با فرهنگ ما میبدی‌ها عجین است، علی‌رغم میل باطنی انتظار داریم صورت نگیرد.

فرماندارمیبد درادامه با اشاره به مواجه‌شدن با کمبود اکسیژن در بیمارستان میبد در هفته اخیر و رفع این مشکل با کمک خیرین گفت: هیات‌امنا و هیات‌های مذهبی اصل عزاداری را با رعایت پروتکل و زدن ماسک انجام دهند و از بعضی از برگزاری مراسم‌های جانبی ازجمله کتل و کاروان و موکب و نخل برداری بگذرند.

رئیس شورای تأمین شهرستان میبد بابیان اینکه ما نمی‌خواهیم به شرایطی برسیم که برنامه قهری انجام شود افزود: دادستان و نیروهای انتظامی‌و اطلاعاتی هم بنا را بر ایجاد نظم و امنیت در برگزاری عزاداری گذاشته‌اند تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد عزاداری با شور و شعور حسینی داشته باشیم.

فلاح خاطرنشان کرد: شاید عده‌ای بگویند چرا تالارها باز بوده است؟ باید گفت: که تالارها در دوره‌ای یک سال و نیم، نزدیک به سه ماه با یک‌سوم ظرفیت کارکردند که آسیب‌های زیادی دیدند و امیدواریم با کمک همه عزاداران و هیات‌امنا و مداحان و هیات‌های مذهبی، عزاداری رنگین و سنگین را در میبد داشته‌باشیم.

روابط عمومی‌فرمانداری میبد

ایرنا