شهردار میبد گفت: بودجه شهرداری از محل دریافت منابع مالی درابتدای دوره پنجم ۳۲ میلیارد تومان بود و در سال ۹۹ بدون فشار آوردن به اقشار آسیب پذیر و با تعریف منبع‌های درآمدی به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

شهردار میبد گفت: بودجه شهرداری  از محل دریافت منابع مالی درابتدای دوره پنجم ۳۲ میلیارد تومان بود و در سال ۹۹  بدون فشار آوردن به اقشار آسیب پذیر و با تعریف منبع‌های درآمدی  به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

علیرضا نقوی در نشست تجلیل از خبرنگاران شهرستان و استان یزد افزود: در سال ۹۹ رشد بیش از ۱۰۰ درصدی جذب منابع مالی و بودجه داشتیم و این موضوع نشان دهنده این است که با برنامه محوری بودجه شهرداری قابل افزایش است.

وی با یادآور شدن اینکه فروش زمین در جذب بودجه شهرداری کمترین سهم داشته گفت: از سال ۹۷  و درکل دوره ۳۱ ماهه که در شهرداری میبد مشغول به کار شدم فقط یک پلاک زمین از طریق مزایده به مبلغ ۲۴ میلیون تومان به فروش رفته و  صد در صد هزینه پروژه عمرانی شده‌است.

شهردار میبد خاطرنشان کرد: با همکاری همه پرسنل و مدیران و معاونان عملکرد بودجه شهرداری با صرفه جویی‌های انجام شده و کم کردن هزینه‌‌‌های جاری و افزودن به بودجه‌‌‌های عمرانی در سال ۹۹، ۷۹ درصد بودجه شهرداری عمرانی  و ۲۱ درصد جاری است.

عملکرد شهرداری و شورای اسلامی‌پنجم

وی با اشاره به اینکه علی رغم تحریم‌ها و تنگناهای اقتصادی و گران شدن قیر بهسازی معابر انجام شده ادامه داد: درشروع دوره پنجم قیر تنی ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان بود  و به دنبال تحریم‌ها به تنی ۹ تا ۱۱ میلیارد تومان رسید و ما با قیر تنی ۷ تا ۸ میلیارد تومان در دوره ۳۱ ماهه ۶۷۲ هزار ۶۹۰ متر مربع معابر شهری را بهسازی کنیم.

این مسوول در ادامه به ساخت استکلت ساختمان ارگ شهرداری که در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع و هفت هزار و ۳۰۰ متر مربع زیر بنا در ۴ طبقه  در مرداد سال ۹۹ کلنگ زنی شد تا کنون سه طبقه آن ساخته شد و با توجه به مواجه شدن با کمبود سیمان با یک ماه تاخیر با توجه قول داده شده در چهار طبقه اسکلت سازی ساختمان تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کارخانه آسفالت بیش از ۲۵ سال کار کرده و آسفالت با کیفیت تولید نمی‌کند کارخانه آسفالت جدید  120 تنی  با داشتن آخرین استاندارهای روز به مبلغ چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خریداری شده  و در هفته آینده آغاز به کار می‌کند.  

وی به اتمام فاز یک مجموعه گردشگری بام میبد انجام شده به عنوان یک پروژه محرک توسعه از منابع داخلی شهرداریاشاره کرد و گفت: برای  راه‌اندازی بزرگترین شهر بازی‌های استان یزد با یک سرمایه گذار به میزان  12 میلیارد تومان قرار داد منعقد شد، همچنین برای ایجاد رستوران فضاهاهای گردشگری فراخوان جذب سرمایه گذار داده شده و همه اینها فعالیت‌های انجام شده توسط شورای اسلامی‌شهر پنجم است.

وی به برگزاری برنامه‌های فرهنگی یادواره بزرگداشت شهدا و همچنین برگزاری کارگاه‌های خانواده و ارایه تسهیلات به زوج‌های جوان با رعایت موازین قانونی و راه اندازی کلینیک حقوق کودک همزمان با یزد نیز اشاره کرد که انجام گرفته‌است.

احیای بافت مرکزی محلات

رییس ششمین شورای اسلامی‌اسلامی‌شهر میبد هم گفت: درمدت زمان کوتاه فعالیت شورای شهر نشستهایی با مسوولان میراث فرهنگی استان داشتیم و بازدیدهایی هم صورت گرفته است که به هر حال برنامه هایی داریم و در مجموع پهنه میراثی تعریف شده پهنه خوبی نیست و  تنها کاری که می‌توان کرد با وارد شدن در طرح جامع از پهنه میراثی کنیم  تا به مرکز محلات رسیدو آنها را احیا کنیم.

محمدجواد فیاضی افزود: البته این برنامه به صورت دراز مدت همراه با تعامل سازنده و قوی با میراث فرهنگی استان محقق می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های برنامه ریزی شده توسط شورای شهر ششم  گفت: هنوز افق مشخصی تعریف نشده و به یقین در حوزه‌های مختلف برنامه پنج ساله و با افق ۲۰ ساله با توجه فرموده‌های امام جمعه میبد داریم و در ارتباط با انتخاب شهردار نیز گزینه‌هایی مطرح هستند که شهردار فعلی هم یکی از گزینه‌ها هستند.

در پایان نشست  به مناسبت روز خبرنگار، با اهدای کتاب و کارت هدیه خبرنگاران مورد تقدیر قرار گرفتند.

محمود صارمی‌سال ۱۳۴۷ در شهرستان بروجرد از توابع استان لرستان به دنیا آمد، خبرنگار ایرانی دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی‌(ایرنا)در مزارشریف  افغانستان بود که ۱۷ امرداد سال ۱۳۷۷ در جریان کشتار دیپلمات‌های ایرانی در مزارشریف شهید و این روز به نام روز خبرنگار زینت بخش تقویم کشور ایران شد.

مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.