نمایشگاهی از محصولات صنایع دستی تولید شده به دست کارآموزان در مرکز آموزش صنایع دستی میبد به مدت سه روز دایر شد.

نمایشگاهی از محصولات صنایع دستی تولید شده به دست کارآموزان در مرکز آموزش صنایع دستی میبد به مدت سه روز دایر شد.

سرپرست مرکز آموزش صنایع دستی میبد در گفت و گو با ایرنا گفت:  این نمایشگاه شامل محصولات مجسمه سازی، زیلوبافی، کاربافی، ویترای و مینای سفال با هدف آشنایی مردم با رشته‌های صنایع دستی برگزار شد.

زینب دهقانی افزود: مرکز صنایع دستی از سال ۹۸ شروع به کار کرده و تا کنون ۵۰۰ نفر را در رشته‌‌‌های کلاس‌‌‌های زیلو، کاربافی، پته، گره چینی، زیرلعابی، رزین، قلاب بافی، مینای سفال، نقاشی بوم، پاپیه ماشه، سفالگری و نقاشی کودکان آموزش داده است.

وی ادامه داد: در بعضی در رشته‌ها مانند زیلوبافی و کاربافی و میناکاری که وسایل و دستگاههای کار در آموزشگاه وجود دارد، کارآموزان بعد از فراگیری آموزش‌ها به تولید محصول دراین مرکز نیز می‌پردازند.

سرپرست مرکز آموزش صنایع دستی میبد در باره مشکلاتی که درارتباط با این مرکز که به نوعی مرکز آموزش، اشتغال و کارآفرینی است، اظهار کرد: این مکان استیجاری است و با توجه به درخواست‌های  داده شده هنوز حمایتی از ما حتی برای اختصاص مکانی برای فروش محصولات در محل کاروانسرای شاه عباسی یا شهرک سفال نشده‌است.

وی ادامه داد: محصولات تولید شده مشتری بومی‌ندارد و بیشتر افراد مایل هستند که خودشان یاد بگیرند تا بتوانند چنین محصولاتی را به دست خود تولید کنند.

مرکز یاد شده وابسته به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میبد است.

بیش از ۵۰۰ نفر در رشته‌‌‌های صنایع دستی  زیلوبافی، سفال و سرامیک و کاربافی میبد مشغول به فعالیت هستند و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.